• کد خبر: ۲۴۰۳۵
  • تعداد بازدید: ۲۳۴

وزارت صنعت صادرات محصولات فولاد را مشروط کرد

مدیر دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت با اعلام اثر آزاد سازی سقف رقابت در‌ معاملات بورس‌کالا‌ برای‌ فولادی‌ها گفت: تنها شرکت هایی که اقدام به عرضه محصول در بورس کالا کنند قادر به صادرات خواهند بود.


به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"  وزارت صنعت از قول سیف الله امیری اعلام کرد: با اینکه آزاد سازی سقف رقابت در­­بورس دست فولادی ها را باز گذاشته ولی در عین حال قیمت پایه ای هم تعیین شده ولی بلا شک در چند عرضه بعدی در بورس قیمت به راحتی شکسته می شود.هدف تامین نیاز داخل است، با توجه به شرایط ایجاد شده تنها شرکتهای فولادی اجازه صادرات دارند که محصول را در بورس عرضه کنند.

وی با تاکید بر عرضه فولاد در ­ماه های آتی به حد کافی در داخل و حل مشکل مصرف کنندگان درخصوص لزوم قطع دست دلالان بازار فولاد گفت: اگر بتوانیم دست دلال ها را از این بازار قطع کنیم و کالا را بدون واسطه به دست تولید کننده برسانیم بدون شک تاثیر بسیارمثبتی در کاهش قیمت ها می گذارد. احتکار کنندگان باعث مشکلات موجود بازار هستند چراکه تولید فولاد حتی بیشتر از سالهای قبل هم بوده البته سازمانهای حمایتی و نظارتی در این موضوع بسیار فعالند و احتکارکنندگان نیز با شناسایی از سوی این سازمان ها مجبور به عرضه فولاد در بازار می شوند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها