• کد خبر: ۲۴۱۹۷
  • تعداد بازدید: ۱۹۰

برنامه افزایش سرمایه 767 تا 128 درصدی چهار شرکت از تجدید ارزیابی و مطالبات

شرکت های ساختمان اصفهان، محورسازان ایران خودرو، مهرکام پارس و داروسازی زاگرس فارمد پارس برنامه افزایش سرمایه ۲۰۰ ، ۳۴۸، ۱۲۸ و ۷۶۷ درصدی را از محل مطالبات و تجدید ارزیابی دارایی ها اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از بورس پرس،4 شرکت ساختمان اصفهان، محورسازان ایران خودرو، مهرکام پارس و داروسازی زاگرس فارمد پارس برنامه افزایش سرمایه 200 ، 348، 128 و 767 درصدی را اعلام کردند.

افزایش سرمایه "ثاصفا"

در این راستا،شرکت فرابورسی ساختمان اصفهان درنظر دارد سرمایه را از 16 به 48 میلیارد تومان برساند. تامین مالی "ثاصفا" درصورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و برای ساخت واحدهای مسکونی و فعالیت های بازرگانی اعمال خواهد شد.شخصی حقیقی دارای 25.2 درصد سهام این شرکت است.

افزایش سرمایه "خوساز"

شرکت محورسازان ایران خودرو هم بنا به پیشنهاد هیات مدیره قصد دارد با افزایش سرمایه 348 درصدی،سرمایه فعلی را از 25 به 111.9 میلیارد تومان برساند."خوساز" این تامین مالی را از محل تجدید ارزیابی دارایی ها جهت تجدید ارزیابی دارایی ها خروج از ماده 141 لایحه اصلاحیه قانون تجارت صورت می دهد.

شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با 36 درصد و سرمایه گذاری سمند با 34 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت بورسی حضور دارند.

افزایش سرمایه "خمهر"

همچنین شرکت 82.8 میلیارد تومانی مهرکام پارس به منظور اصلاح ساختار مالی درنظر دارد سرمایه فعلی را به 188.8 میلیارد تومان برساند."خمهر" این افزایش سرمایه 128 درصدی را از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و جهت اصلاح ساختار مالی اعمال خواهد کرد.

شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با 52.5 درصد و سرمایه گذاری سمند با 10.8 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت بورسی حضور دارند.

افزایش سرمایه "ددام"

شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس نیز افزایش سرمایه 767 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را در برنامه دارد.براین اساس،"ددام" درصدد است برای اصلاح ساختار مالی سرمایه را از 10.6 به 92 میلیارد تومان برساند.

شرکت دارویی رازک با 49.2 درصد و داروپخش با 34.9 درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت بورسی حضور دارند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها