• پ
  • صفحه نخست
  • چهارشنبه   ۱۳۹۷/۰۷/۱۱    ۱۲:۱۱
  • کد خبر: ۲۴۳۸۸
  • تعداد بازدید: ۲۷۷

اشتباه فعالان بازار در مورد پتروشیمی پارس و باقی قضایا

با اعلام مصوبه جدید دولت که از اول مهر ماه سال جاری نرخ تسعیر ارز خوراک مجتمع های پتروشیمی از 3800 تومان قبلی به 7500 تا 8000 تومان جدید( بر اساس نرخ ارز بازار ثانویه) افزایش یافته است، شاهد کاهش قیمت در تمامی نمادها و ایجاد موج سنگینی از فروش سهام پتروشیمی در بازار هستیم.

به گزاش پایگاه خبری "عصر مالی"، با اعلام مصوبه جدید دولت که از اول مهر ماه سال جاری نرخ تسعیر ارز خوراک مجتمع های پتروشیمی از 3800 تومان قبلی به 7500 تا 8000 تومان جدید( بر اساس نرخ ارز بازار ثانویه) افزایش یافته است، شاهد کاهش قیمت در تمامی نمادها و ایجاد موج سنگینی از فروش سهام پتروشیمی در بازار هستیم. این در حالیست که این قاعده برای هر مجتمع پتروشیمی اثرات هزینه ای متفاوتی دارد و برای پتروشیمی پارس بلاثر است. چون فرمول نرخ خوراک پتروشیمی پارس، بر اساس دلار و نوسانات نرخ تسعیر ارز نیست. چرا که این شرکت عمدتأ از گاز غنی شده بعنوان خوراک استفاده می کند که نحوه پرداخت هزینه ان فقط منوط به فروش شرکت است. یعنی مبلغ فروش شرکت هر عددی که باشد، ملزم است تا 62 درصد آنرا به فروشنده خوراک که پارس جنوبی است بپردازد. بعبارت دیگر، تابعی مستقیم از فروش شرکت است نه چیز دیگر. لذا چه کاهش نرخ خوراک و چه افزایش نرخ خوراک و یا تسعیر ارز، هیچ اثر سود و زیانی بر پارس ندارد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه خبر داد و گفت: این طرح را با هدف جلوگیری از سوءاستفاده و مقابله با قاچاق سوخت اجرایی خواهیم کرد.
الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها