• کد خبر: ۲۴۴۶۶
  • تعداد بازدید: ۱۶۷

احتمال کاهش ۴۵ درصدی قیمت تایر

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عوامل افزایش قیمت لاستیک خودرو از کاهش حداقل ۴۵ درصدی قیمت این محصولات طی روزهای آتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، احسن علوی با انتقاد از افزایش قیمت لاستیک خودروهای سنگین و سبک به خانه ملت گفت: متأسفانه افزایش قیمت ها تبعا به علت افزایش چشمگیر نرخ ارز بوده و قطعا قیمت این محصولات طی هفته های آتی باید کاهش معناداری پیدا کند.

وی معضل احتکار را یکی از عوامل تشدید چشمگیر قیمت لاستیک دانست و افزود: متأسفانه سودجویان در چند ماه اخیر اقدامات بسیاری در جهت احتکار لاستیک خودروهای سبک و سنگین صورت داده اند، البته بخشی از این انبارها توسط دستگاه های انتظامی و نظارتی کشف شده اند اما دستگاه قضا باید برخورد ویژه ای با محتکران داشته باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به طراحی سامانه افق برای بررسی دقیق واردات و توزیع لاستیک گفت: عملیاتی شدن این سامانه کمک شایانی به توزیع عادلانه لاستیک می کند و قطعا شفاف سازی نظام خرید و توزیع می تواند از بروز دلال بازی در این حوزه جلوگیری کند.در شرایط کنونی قیمت لاستیک بر اساس ثبت سفارش های قبلی اعلام می شود، اما طی روزهای آتی با توجه به کاهش نرخ ارز، باید قیمت این محصولات کاهش 45 درصدی را تجربه کند.

علوی ادامه داد: حتی برخی از تجهیزات کامیون ها باید به قیمت قبل از گرانی ها برگردد، بنابراین در شرایط کنونی بالا بودن قیمت ها به هیچ وجه منطقی و امکان پذیر نیست.در بحث کامیون داران نیز دولت باید کمک اعتباری را در قالب یارانه برای حمایت از این قشر در این مقطع زمانی اختصاص دهد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه خبر داد و گفت: این طرح را با هدف جلوگیری از سوءاستفاده و مقابله با قاچاق سوخت اجرایی خواهیم کرد.
الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها