• کد خبر: ۲۴۴۷۱
  • تعداد بازدید: ۴۶۲
هشدار دادگستری :

مراقب نامه‌های جعلی و آلوده به بدافزار جاسوسی باشید

حراست وزارت دادگستری درباره نامه‌های الکترونیکی جعلی و آلوده به بدافزار جاسوسی که به برخی از مردم به نام وزارتخانه ارسال می‌شود، هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، حراست مرکزی وزارت دادگستری در خصوص نامه‌های الکترونیکی جعلی که به برخی از مردم به نام این وزارتخانه ارسال می‌شود، با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عده‌ای افراد سودجو با جعل عنوان وزارت دادگستری و آدرس پست الکترونیکی مربوطه اقدام به ارسال نامه‌های الکترونیکی آلوده با عناوینی مانند سامانه رسیدگی به شکایات، دادگاه‌های عمومی و انقلاب اسلامی، پایگاه اطلاعاتی وزارت دادگستری و ...، برای برخی از اقشار جامعه کرده و طی آن خواننده را ترغیب به باز کردن پیوست‌های نامه می‌کنند.

با بررسی‌های به عمل آمده و همکاری دستگاه‌های نظارتی مشخص شد، پیوست‌های مذکور آلوده به بدافزار جاسوسی بوده و امکان سرقت اطلاعات و سوء استفاده از آن‌ها وجود دارد. لذا از تمام هموطنان درخواست می‌شود ضمن توجه به الزامات و توصیه‌های امنیتی و حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی، از باز کردن هر نوع نامه الکترونیکی ناشناس و مشکوک و یا باز کردن پیوست آن‌ها و لینک‌های نامطمئن جداً خودداری کنند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است

تیری آمیانی،نماینده حزب ملی فرانسه از سوء‌استفاده ابزاری آمریکا از دلار به شدت انتقاد کرد و گفت: هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد، خوب است، چراکه دلار به یک اسلحه اقتصادی و سیاسی برای آمریکا تبدیل شده است و این کشور به خود حق می‌دهد که هر جا دلار استفاده شد، دخالت کند.
نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها