• کد خبر: ۲۴۴۷۳
  • تعداد بازدید: ۶۰۷
مدیرکل پژوهش سازمان مالیاتی:

اصلاح مالیات بر عایدی سرمایه ضروری و حتما" اعمال می شود

مدیرکل پژوهش سازمان مالیاتی با اشاره به لزوم اصلاحات ضروری در نظام مالیاتی گفت: استقرار مالیات بر عایدی سرمایه برای انواع دارایی ها از جمله اصلاحات مورد نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، سعید توتونچی گفت: نظام مالیاتی از هر گونه تحول مثبت در استفاده از ظرفیت سیاست های مالیاتی برای کنترل بازارها و فعالیت های اقتصادی و تخصیص بهینه منابع و امکانات به سمت منابع مولد و کارآمد استقبال می کند.با توجه به شرایط اقتصادی، اصلاحات ضروری و اساسی در نظام مالیاتی لازم است،استقرار مالیات بر عایدی سرمایه برای انواع دارایی ها از جمله این اصلاحات مورد نیاز است.

وی با اشاره به اینکه هر تصمیم گیری مالیاتی در کوتاه مدت اثرات صنفی و در بلند مدت فایده دارد، اضافه کرد: یک بار برای همیشه در نظام اقتصادی باید سیاست گذاری مالیاتی را برای تخصیص بهینه منابع به سمت بخش های مولد انجام دهیم.این نوع مالیات در 100 سال اخیر در کشورهای مدرن در حال اجراست.

به گفته توتونچی، کشورهای پیشرفته با اجرای سیاست های مالیاتی دقیق و حساب شده ، معاملات سوداگری مسکن را حذف کردند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه خبر داد و گفت: این طرح را با هدف جلوگیری از سوءاستفاده و مقابله با قاچاق سوخت اجرایی خواهیم کرد.
الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها