• کد خبر: ۲۴۴۷۵
  • تعداد بازدید: ۱۲۹

مجلس لایحه تامین مالی مقابله با تروریسم را تصویب کرد

نمایندگان مجلس با تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم به عنوان یکی از چهار لایجه FATF موافقت کردند.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از بورس پرس،نمایندگان در صحن علنی مجلس با 143 نماینده رای موافق،  120 نماینده رای مخالف و 5 نماینده رای ممتنع با الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) عنوان یکی از چهار لایجه FATFموافقت کردند.

براساس این گزارش، علی لاریجانی در جریان بررسی این لایحه و در پاسخ به اخطار قانون اساسی نقوی حسینی نماینده مردم ورامین، نامه دفتر رهبر انقلاب در خصوص کنوانسیون‌ها را به شرح ذیل قرائت کرد:

جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس

با سلام و تحیت

در پی استسفار تلفنی جنابعالی نسبت به مخالفت و عدم مخالفت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با بررسی لوایح چهارگانه و کنوانسیون ها در مجلس شورای اسلامی به دنبال فرمایشات معظم له در دیدار نمایندگان، مقام معظم رهبری فرمودند آنچه که من در دیدار با نمایندگان راجع به لوایح چهارگانه و کنوانسیون‌ها گفتم مربوط به اصل کنوانسیون‌ها بود نه کنوانسیون خاصی ، لذا با بررسی این لوایح در مجلس مخالفتی ندارم تا مسیر قانونی خود را طی کند.

تدبیر فوق قبلا در زمان استسفار ، به صورت شفاهی ، به جنابعالی ابلاغ شده بود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه خبر داد و گفت: این طرح را با هدف جلوگیری از سوءاستفاده و مقابله با قاچاق سوخت اجرایی خواهیم کرد.
الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها