• کد خبر: ۲۴۴۸۴
  • تعداد بازدید: ۵۴۱
نماینده مجلس :

اتحادیه اروپا درخواست بازگشایی دفتر در تهران داد

رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست خارجی مجلس از درخواست جدید اتحادیه اروپا برای بازگشایی دفتر در تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، حشمت‌الله فلاحت‌ پیشه با بیان اینکه اخیراً جلسه‌ای با حضور 26 سفیر کشورهای اروپایی در تهران،در کمیسیون متبوع برگزار شد به تسنیم گفت: در این جلسه سفیر اتریش که ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد و همچنین برخی از سفرای کشورهای اروپایی درخواست بازگشایی دفتر این اتحادیه در تهران را مطرح کردند.

وی تصریح کرد: سفرای کشورها اعلام کردند چون اتحادیه اروپا در کشورهای مختلف سفیر دارد خواستار این هستیم تا دفتر این اتحادیه در تهران نیز بازگشایی شود.این درخواست مسبوق به سابقه است و اروپایی‌ها خواهان بازگشایی دفتر در تهران بوده‌اند البته در این راه ملاحظاتی وجود دارد که باید رعایت شود.

فلاحت‌پیشه ادامه داد: دغدغه‌های موجود که بخشی از آنها امنیتی است را به سفرای کشورهای اروپایی منتقل کردیم و باید در قالب یک پروتکل الحاقی آنها را برطرف کرد.مقرر شد این درخواست سفرای کشورهای اروپایی به مسئولان وزارت امور خارجه منتقل شود که این کار هم انجام شده است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است

تیری آمیانی،نماینده حزب ملی فرانسه از سوء‌استفاده ابزاری آمریکا از دلار به شدت انتقاد کرد و گفت: هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد، خوب است، چراکه دلار به یک اسلحه اقتصادی و سیاسی برای آمریکا تبدیل شده است و این کشور به خود حق می‌دهد که هر جا دلار استفاده شد، دخالت کند.
نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها