• کد خبر: ۲۴۵۱۳
  • تعداد بازدید: ۱۳۷
با نزدیک شدن توفان میشل به سواح خلیج مکزیک

قیمت نفت برنت به محدوده 84 دلار بازگشت ادعای رویترز در زمینه کاهش صادرات نفت ایران در ماه اکتبر

با نزدیک شدن توفان میشل به خلیج مکزیک و ادعای موسسه تامسپون رویتر در زمینه کاهش صادرات صادرات نفت ایران در هفته اول اکتبر، قیمت نفت خام در روز جاری بار دیگر به مدار صعود بازگشت.

توفان میشل در حال نزدیک شدن به سواحل فلوریدا در آمریکاست و پس از این عبور از این منطقه، دیگر سواحل خلیج مکزیک را نیز پشت سرخواهد گذاشت. همین امر نگرانی‌هایی را در زمینه احتمال توقف تولید نفت در برخی سکوهای این خلیج ایجاد کرده و منجر تحریک قیمت نفت خام در معاملات امروز شده است.

در این میان موسسه تامپسون رویترز در گزارشی مدعی شد بر اساس داده‌های نرم‌افزار Refinitiv Eikon این موسسه، میزان صادرات نفت ایران در هفته اول اکتبر به 1/1 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است. انتشار این خبر نیز در بازگشت قیمت نفت به مدار صعود تاثیرگذار بود.

هم اکنون قیمت هر بشکه نفت خام برنت برای تحویل در ماه دسامبر با رشدی 0/5 درصدی در سطح 84/33 دلار قرار دارد. نفت خام وست تگزاس در قراردادهای ماه نوامبر با افزایشی 0/4 درصدی به 74/62 دلار رسیده است.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است

تیری آمیانی،نماینده حزب ملی فرانسه از سوء‌استفاده ابزاری آمریکا از دلار به شدت انتقاد کرد و گفت: هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد، خوب است، چراکه دلار به یک اسلحه اقتصادی و سیاسی برای آمریکا تبدیل شده است و این کشور به خود حق می‌دهد که هر جا دلار استفاده شد، دخالت کند.
نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها