• کد خبر: ۲۴۵۳۵
  • تعداد بازدید: ۴۷۴

عرضه سهام زیرمجموعه بانک‌ها سریع تر شد/ سازمان خصوصی‌سازی متولی

پذیرش و عرضه سهام زیرمجموعه بانک‌ها در بورس و فرابورس تسهیل شد و واگذاری سهام برخی شرکت ها از طریق سازمان خصوصی سازی انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از بورس پرس، مدیران عامل بانک ها در نشستی با سرپرست وزارت اقتصاد درباره تشکیل کمیته ای برای تسهیل و تسریع در واگذاری شرکت های بانکی به توافق رسیدند.

در این جلسه مقرر شد کمیته ای حسب مورد با حضور نمایندگان بانک ها، سازمان بورس و معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد تشکیل شود و  سازمان بورس هم اقدامات لازم برای تسهیل و تسریع در پذیرش شرکت های تحت تملک بانک ها در بورس و فرابورس را انجام دهد.

واگذاری برخی شرکت های زیرمجموعه بانک ها از طریق سازمان خصوصی سازی به طور وکالتی و با رعایت قوانین و مقررات مربوط، واگذاری شرکت ها از طریق تشکیل صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF)، اقدام برای اخذ مصوبه مراجع ذیربط برای واگذاری ها و واگذاری جدی دارایی های مازاد مطابق برنامه زمان بندی مورد توافق با وزارت اقتصاد از دیگر مصوبات این جلسه بود.

رحمت الله اکرمی سرپرست وزارت اقتصاد در این نشست از رضایت رییس جمهوری نسبت به گزارش وزارتخانه درباره واگذاری شرکت ها و اموال مازاد بانک ها در آخرین جلسه هیات دولت خبر داد و گفت: رییس جمهوری در عین حال سرعت عمل بیشتر نظام بانکی در واگذاری ها را خواستار است.دولتمردان به صورت جدی، روند واگذاری ها را پیگیری می کنند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها