• کد خبر: ۲۴۵۳۶
  • تعداد بازدید: ۵۶۶

صادارت کاشی و سرامیک به ۳ کشور متوقف شد

رئیس انجمن کاشی و سرامیک از توقف صادرات به ۳ کشور عراق، افغانستان و پاکستان به دلیل بخشنامه جدید دولت مبنی بر بازگشت ارز حاصل از صادرات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، بهنام عزیز‌ زاده با گلایه از اینکه بخشنامه جدید دولت در پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان را ملزم به بازگشت ارز حاصل از صادرات به داخل کرده به تسنیم گفت: این بخشنامه صادرات صنعت کاشی و سرامیک را به کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان متوقف کرده است.

وی با اعلام اینکه فعالان این صنعت در صادرات محصولات به کشورهای مذکور ریال دریافت می کنند، افزود: چگونه باید به ازای صادراتی که ریال دریافت کرده ایم به دولت دلار بپردازیم.حدود 90 صادرات صنعت کاشی و سرامیک به این 3 کشور است،با ابلاغ این بخشنامه امکان صادرات برای صنعت کاشی و سرامیک نیست و آنها ملزم به کاهش تولید یا تعطیلی واحدهای تولیدی شده اند زیرا بازار ساخت و ساز در داخل راکد بوده و تولیدکنندگان از طریق صادرات هزینه ها را جبران می‌کردند.

عزیززاده با اعلام اینکه حجم صادرات کاشی و سرامیک ایران به عراق حدود 100 میلیون مترمربع است،ادامه داد: برای حل مشکل نامه‌های متعددی را به جهانگیری و حتی وزیر صنعت نوشته‌ایم اما هنوز راهکاری برای رفع مشکلات تولیدکنندگان این بخش تعریف نشده است.برای کسب بازار صادارتی عراق، افغانستان و پاکستان تلاش زیادی را انجام داده ایم، در صورت عدم صادارت کاشی و سرامیک به این سه کشور رقبای هندی و چینی بازار را از آن ما خواهند کرد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است

تیری آمیانی،نماینده حزب ملی فرانسه از سوء‌استفاده ابزاری آمریکا از دلار به شدت انتقاد کرد و گفت: هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد، خوب است، چراکه دلار به یک اسلحه اقتصادی و سیاسی برای آمریکا تبدیل شده است و این کشور به خود حق می‌دهد که هر جا دلار استفاده شد، دخالت کند.
نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها