• کد خبر: ۲۴۵۴۰
  • تعداد بازدید: ۱۴۰
نگرانی پیرامون روند رشد اقتصاد جهانی بازار را متزلزل کرد

کاهش قیمت نفت با وجود افت تولید در خلیج مکزیک IMF از افزایش ملموس ریسک سیستم مالی جهانی خبر داد

با وجود کاهش ملموس تولید نفت در خلیج مکزیک، قیمت این محصول به تبع افزایش نگرانی فعالان اقتصادی نسبت به چشم‌انداز رشد اقتصاد جهانی زیر فشار قررا گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از دنیای بورس، با نزدیک شدن بیش از پیش توفان میشل به سواحل فلوریدا، نزدیک به 40 درصد از ظرفیت تولید نفت خام در خلیج مکزیک از مدار خارج شده است. نگرانی پیرامون آسیب‌های احتمالی این توفان، بسیاری از شرکت‌های نفتی را مجبور به توقف فعالیت و تخلیه نیروها کرده است.

با این وجود قیمت نفت به تبع افزایش نگرانی سرمایه‌گذران نسبت به چشم‌انداز رشد اقتصاد جهانی در معاملات امروز زیر فشار قرار گرفته است. روز گذشته صندوق بین‌المللی پول در گزارشی پیش بینی کرد که نرخ رشد اقتصاد جهانی در سال 2019 به 3/7 درصد برسد و این در حالی است که در گزارش منتشر شده از سوی این نهاد در سه ماه گذشته، نرخ مذکور در سطح3/9 درصد پیش‌بینی شده بود. امروز نیز صندوق اعلام کرد که به تبع افزایش تنش‌های تجاری در شش ماه گذشته، ریسک سیستم مالی جهانی به میزان ملموسی افزایش یافته است.

هم اکنون قیمت هر بشکه نفت خام برنت برای تحویل در ماه دسامبر با افتی 0/13 درصدی در سطح 84/89 دلار قرار دارد. نفت خام وست تگزاس در قراردادهای ماه نوامبر با کاهشی 0/3 درصدی به 74/72 دلار رسیده است.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است

تیری آمیانی،نماینده حزب ملی فرانسه از سوء‌استفاده ابزاری آمریکا از دلار به شدت انتقاد کرد و گفت: هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد، خوب است، چراکه دلار به یک اسلحه اقتصادی و سیاسی برای آمریکا تبدیل شده است و این کشور به خود حق می‌دهد که هر جا دلار استفاده شد، دخالت کند.
نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها