• کد خبر: ۲۴۵۵۱
  • تعداد بازدید: ۴۵۷

پیش‌بینی قیمت طلا در روز چهارشنبه

امروز بازار طلا معالات کم‌رمقی را تجربه می‌کند و با وجود افت شاخص دلار، قیمت این محصول در بازار نقدی و آتی به مجده منفی خزیده است. کماکان در بازه روزانه چشم‌انداز روشنی پیش روی طلا قرار ندارد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از دنیای بورس، با وجود افت 0/1 درصدی شاخص دلار آمریکا در روز جاری، معامله‌گران روی خوشی به طلا نشان نداده اند. کمتر از یک ساعت دیگر گزارش تولید ناخالص  داخلی و تولیدات صنعتی بریتانیا قرار است منتشر شود و ساعت 16:00 به وقت تهران گزارش شاخص قیمت تولیدکننده آمریکا در ماه سپتامبر به اطلاع فعالان اقتصادی خوهد رسید. نتیجه این گزارش‌ها می تواند بازار ارز را دچار تلاطم کند. به همین دلیل معامله‌گران طلا سطح احتیاط را بالا برده اند.

پیش‌بینی سه‌شنبه‌‌ (چهارچوب زمانی روزانه در بازار نقدی)

همانگونه که روز گذشته پیش‌بینی شد، طلا روندی نزولی را تجربه کرد و در سطوح بالاتر از حمایت 1185 دلار تثبیت شد. هم اکنون قیمت طلا در بازار آتی کامکس با کاهشی 60 سنتی در سطح  1190/8 دلار قرار دارد. در بازار نقدی این محصول به میزان 2 دلار افت کرده و در سطح 1187/8  دلار معامله می‌شود.

سیگنال های نزولی: قیمت در سطوح پایین‌تر از میانگین‌های موزون نمایی 5 روزه (1192 دلار) و 13 روزه (1194 دلار) قرار گرفته و در سطوح پایین تر از میانگین 62 روزه (1205 دلار) تثبیت شده است. هیستوگرام MACD خط سیگنال را به سمت پایین قطع کرده است.

سیگنال‌های صعودی: سیگنال صعودی قابل ذکری در دست نیست.

سیگنال تایید:  واگرایی در نمودارRSI  و MACD دیده نمی‌شود.

حمایت‌های پیش‌رو: در صورت افت قیمت، اولین حمایت در سطح 1185 دلار دیده می‌شود. حمایت بعدی در سطح 1181 دلار قرار دارد.

مقاومت‌های پیش‌رو: در صورت صعود قیمت، محدوده مقاوتی مهمی در سطح 1192 تا 1194 دلار دیده می‌شود. مقاومت مهم بعدی در سطح 1200 دلار است.

نتیجه‌گیری: در بازه روزانه چشم‌انداز روشنی پیش روی طلا قرار ندارد. برای بازگشت روند ابتدا لازم است قیمت  میانگین‌های 5 روزه و 13 روزه را با حجم زیاد به سمت بالا قطع کند که کار سختی در شرایط کنونی به نظر می‌رسد.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه خبر داد و گفت: این طرح را با هدف جلوگیری از سوءاستفاده و مقابله با قاچاق سوخت اجرایی خواهیم کرد.
الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها