• کد خبر: ۲۴۵۶۵
  • تعداد بازدید: ۱۳۹

سایپا در منگنه وزیر صمت؟

چند روزی می شود که فشار بر اعضای هیئت مدیره برای تغییر مدیرعامل سایپا ادامه دارد، فشاری که از سوی افراد ذی نفوذ در صنعت خودروسازی صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از میزان، از چند روز قبل تاکنون فشار برای تشکیل جلسه هیئت مدیره و تغییر مدیرعامل سایپا بر روی اعضای هیئت مدیره ادامه دارد و به گفته برخی از این اعضا، فشارها به اوج خود رسیده است.

بر اساس اطلاعات بدشت آمده فشار برای تغییر مدیرعامل سایپا از سوی برخی از مدیران دولتی و شرکتهای خصوصی که در این جابه جایی ذی نفع هستند آورده می شود.

در این خصوص یک منبع آگاه به خبرنگار میزان گفت: ظاهرا خود وزیر هم از این فشارها و لابی ها برای جابه جایی مدیرعامل سایپا بی خبر است چرا که قطعا در این شرایط هیچوقت با این تغییر موافقت نمی کرد چراکه این تغییر در این شرایط اصلا به صلاح سایپا و صنعت خودروسازی کشور نیست.

به گفته این منبع آگاه، این فشارها به جایی رسیده که بعضا شایعه هایی در بین کارگران و فعالان حوزه خودرو پراکنده می کنند که مدیرعامل سایپا برکنار و فردی دیگری جایگزین وی شده است.

این حواشی در حالی رخ داده است که چند روز قبل ۲ سهامدار عمده گروه سایپا طی یک بیانه اعلام کرده بودند از مدیرعامل فعلی حمایت می کنند و تغییر در این شرایط را به صلاح این شرکت نمی دادند.

این انتصاب در این شرایط که تولید خودرو به دلیل تحریمهای یکجانبه آمریکا تا حدودی با چالش مواجه شده و هنوز قیمت های جدید خودرو اعلام نشده و عملا خودروسازان در زیان به سر میبرند، قطعا وزیر جدید را با یک عمل انجام شده مواجه می کند و شرایط را در یکی از ۲ خودروساز بزرگ کشور با چالش بیشتری همراه خواهد کرد.

گرچه بر اساس قانون تجارت تغییر مدیرعامل باید از سوی اعضای هیئت مدیره و سهامداران عمده صورت بگیرد و این یک عمر طبیعی است اما حال این پرسش مطرح می شود که رییس جمهور، به خصوص وزیر صنعت چقدر از این ماجرا و فشار بر اعضای هیئت مدیره باخبر هستند و تا کی اجازه این تحرکات را می دهند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است

تیری آمیانی،نماینده حزب ملی فرانسه از سوء‌استفاده ابزاری آمریکا از دلار به شدت انتقاد کرد و گفت: هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد، خوب است، چراکه دلار به یک اسلحه اقتصادی و سیاسی برای آمریکا تبدیل شده است و این کشور به خود حق می‌دهد که هر جا دلار استفاده شد، دخالت کند.
نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها