• کد خبر: ۲۴۵۶۸
  • تعداد بازدید: ۱۴۲
با وجود جنگ تعرفه ای صورت گرفت؛

مازاد تراز تجاری چین با آمریکا

مازاد تراز تجاری چین با آمریکا در ماه سپتامبر نشان از رشد قابل ملاحظه و 16.6 درصدی صادرات به آمریکا بوده است که با وجود جنگ تجاری این دو کشور رقم قابل ملاحظه ای است.

بازارهای آسیایی آخرین روز کاری هفته را در حالی پشت سر گذاشتند که پس از یک هفته معاملات کمرنگ توانستند با کمی افزایش، معاملات را آغاز کنند.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از (سنا)، پس از این که بازار شانگهای با افزایش نسبی همراه شد و توانست کمی روند بهبود را نسبت به هفته گذشته به ثبت برساند، بازارهای دیگر نیز به پیروی از بازار چین، حرکتی صعودی را تجربه کردند.

افت شدید شاخص ها در چین در ماه های گذشته، ارزش شاخص این کشور را به 4 سال پیش بازگرداند و جنگ تجاری میان این کشور و آمریکا اقتصاد چین را به روزهای اسفناکی کشاند.

این در حالی است که، پس از ماهها روند نزولی در بازار چین، در معاملات امروز این بازار توانست با کمی افزایش شاخص همراه شود.

اما در بازار امروز، افزایش شاخص ها موجب اعتماد نسبی سهامداران به بازار شد در حالی که پیش از این بازار این کشور با افت های پی در پی موجب خروج سهامداران و سرمایه ها شده بود.

دراین بین بازارهای اروپایی نیز به دنبال آسیایی ها روند صعودی را در پیش گرفتند.

فوتسی لندن رشد 0.4 درصدی داشت و داکس آلمان نیز 0.3 درصد مثبت شد در حالی که کک فرانسه با رشد یک درصدی معاملات را ادامه داد .

رشد 0.8 درصدی شاخص شانگهای چین پس از آن که در جلسه پیشین معاملاتی افت 1.8 درصدی را به ثبت رسانده بود، توانست کمی تب بازار را کاهش دهد.

در بازارهای آمریکا نیز افزایش شاخص ها پس از اظهارات وزیر دارایی امریکا آغاز شد. پمپئو پس از سقوط شاخص های بازار این کشور در روز چهارشنبه اعلام داشت که افت شاخص ها موقتی است.

در این بین، تازه ترین آمار صادرات و واردات چین در ماه سپتامبر نشان از این بود که واردات آمریکا به چین با اختلال رو به رو بوده است.

مازاد تراز تجاری چین با آمریکا در ماه سپتامبر نشان از رشد قابل ملاحظه و 16.6  درصدی صادرات به آمریکا بوده است که با وجود جنگ تجاری این دو کشور رقم قابل ملاحظه ای است.

در حالی که صادرات آمریکا به چین تنها افزایش 1.6 درصدی داشته است و این امر می تواند آمریکا را نسبت به وضع تعرفه های جدید دیگر ترغیب کند.

در این بین شاخص بهای مصرف کننده در آمریکا طی ماه سپتامبر رشد 0.1 درصدی نسبت به ماه قبل داشته است و نتوانسته پیش بینی کارشناسان را برآورده کند که این موضع موجب کاهش شاخص دلار شده است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است

تیری آمیانی،نماینده حزب ملی فرانسه از سوء‌استفاده ابزاری آمریکا از دلار به شدت انتقاد کرد و گفت: هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد، خوب است، چراکه دلار به یک اسلحه اقتصادی و سیاسی برای آمریکا تبدیل شده است و این کشور به خود حق می‌دهد که هر جا دلار استفاده شد، دخالت کند.
نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها