• کد خبر: ۲۴۹۴۸
  • تعداد بازدید: ۲۷۰
در قیاس با هفت ماهه پارسال صورت گرفت؛

افزایش 80 درصدی درآمد شاراک

درآمد شرکت پتروشیمی اراک در پایان هفت ماهه نخست سال بالغ بر 26.8 هزار میلیارد ریال بود که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته با رشد حدود ۸۰ درصدی همراه بوده است.

شرکت پتروشیمی اراک در پایان هفت ماهه نخست سال درآمدی بالغ بر 26.8 هزار میلیارد ریال محقق کرده است که نسبت به 14.9 هزار میلیارد ریال مدت مشابه سال گذشته با رشد حدود ۸۰ درصدی همراه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری عصرمالی، به نقل از کارگزای آبان، شرکت از محل پلی اتیلن سنگین و سبک خطی که مهمترین محصول شرکت است مجموعا 6.5 هزار میلیارد ریال درآمد داشته است به طوری که در این برهه زمانی ۵۷ هزار تن پلی اتیلن سنگین و با میانگین نرخ فروش ۷۲،۶۰۲ ریال به ازای هر کیلوگرم و ۳۹ هزار تن پلی اتیلن سبک خطی و با میانگین نرخ ۵۸،۲۷۶ ریال به ازای هر کیلوگرم فروخته است. توضیح اینکه نرخ فروش پلی اتیلن سنگین در مهر ماه ۹۳،۲۵۰ ریال به ازای هر کیلوگرم بوده است این در حالی است که میانگین نرخ فروش شش ماهه نخست سال این محصول ۶۹،۶۷۵ ریال به ازای هر کیلوگرم بوده است که نشان از رشد با اهمیت نرخ فروش این محصول در سایه آزاد شدن سقف رقابت در بورس کالا و محاسبه قیمت پایه برای عرضه در بورس کالا بر مبنای ارز نیما است.

هیدروکربور A80 نیز از دیگر محصولات مهم شرکت است که شاراک درامدی بالغ بر 5.8 هزار میلیارد ریال درآمد از بابت این محصول کسب کرده است. شرکت در هفت ماهه نخست سال ۱۳۲ هزار تن از این محصول را با میانگین نرخ ۴۴،۰۳۴ ریال به ازای هر کیلوگرم به فروش رسانده است این در حالی است که نرخ فروش مهر ماه این محصول ۵۳،۲۷۰ ریال به ازای هر کیلوگرم بوده است که با رشد نسبت به ماه های گذشته همراه شده است.  توضیح اینکه شاراک در مهر ماه موفق به فروش تنها ۱۰ هزار تن هیدروکربور a80 شده است به طوری که در ماه های گذشته به طور متوسط ۲۵ هزار تن از این محصول می فروخته است که با کاهش قابل ملاحظه ای مواجه شده است.

شرکت در شش ماهه نخست سال مالی جاری مجموعا ۲۲ هزار میلیارد ریال بوده، این در حالی است که شرکت در مهر ماه 4.8 هزار میلیارد ریال فروش داشته است که از میانگین ماهانه شش ماهه نخست سال اندکی بیشتر بوده است.

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها