• کد خبر: ۲۴۹۹۸
  • تعداد بازدید: ۱۵۱

واکنش همتی به تحریم نفتی ایران / برنامه بانک مرکزی برای ثبات بازار ارز

رئیس بانک مرکزی ضمن اشاره به ناکام ماندن آمریکا در تحریم کامل نفتی ایران گفت: این نهاد در کنار برنامه ریزی برای تعادل بازار ارز و کنترل تورم برای توجه به وضعیت معیشتی مردم از هیچ کوششی فروگذار نیست.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، عبدالناصر همتی در اینستاگرام اعلام کرد: امروز دیگر بر همگان مسجل شد آمریکا در تحریم کامل نفت ایران و به صفر رساندن آن به هر دلیل و بهانه ای ناکام شده است.

با معافیت تدریجی کشورهای  متعدد از تحریم خرید نفت ایران، فضای آتی تجاری و درآمدی مشخص تر می شود. بانک مرکزی که در ماه های اخیر ذخائر ارزی را به حد مطلوب رسانده، متناسب با شرایط در حال تغییر، حتی در شرایط بسیار نامحتمل به حداقل رسیدن صادرات نفت، برنامه متناسب با آن دارد.

بانک مرکزی با تنظیم دقیق منابع و مصارف ارزی، تلاش را همانطور که در هفته های اخیر نشان داد، بر ثبات بازار پول و ارز متمرکز کرده و تقویت تدریجی و روزافزون پول ملی و افزایش رقابت پذیری اقتصاد و جلوگیری از نوسانات را هدف قرار داده است.

اطمینان دارم ملت بزرگ ایران از این شرایط نیز به خوبی عبور خواهد کرد. بانک مرکزی در کنار برنامه ریزی برای تعادل بازار ارز و کنترل تورم، در کنار دولت برای توجه به وضعیت معیشتی و رفاهی مردم، خصوصا دهک های پایین درآمدی، قرار دارد و از هیچ کوششی فروگذار نیست.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها