• کد خبر: ۲۵۰۴۱
  • تعداد بازدید: ۶۶۱
در پی معافیت 8 کشور از تحریم خرید نفت ایران

نفت خام ارزان شد

با شروع معاملات در روز دوشنبه قیمت نفت خام روندی نزولی را در پیش گرفت. اعطای معافیت از سوی آمریکا به 8 کشور در زمینه خرید نفت از ایران در ایجاد جوی منفی بازار تاثیر شایانی داشته است

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از دنیای بورس، در حالی که پیش‌‌تر دولت آمریکا در مانورهای تبلیغاتی از عزم خود برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران سخن می‌گفت، این کشور در پایان هفته اعلام کرد که به 8 کشور معافیت‌های موقتی برای خرید نفت از ایران اعطا کرده است. انتشار این خبر قیمت نفت را زیر فشار قرار داد.

در این میان سخنگوی دولت ژاپن در روز جاری از ادامه تماس‌ها با آمریکا بر سر موضوع تحریم‌های ایران خبر داد. به نظر می‌رسد که ژاپن در حال رایزنی برای دریافت معافیت‌های بیشتری از آمریکا. در این میان سخنگوی دولت ژاپن اعلام کرد که در این گفتگوها تاکید شده که اجرای تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا علیه ایران نباید به شرکت‌های ژاپنی آسیب وارد کند.

هم اکنون قیمت هر بشکه نفت خام برنت برای تحویل در ماه ژانویه با افتی 0/5 درصدی در سطح 72/46 دلار قرار دارد. نفت خام وست تگزاس در قراردادهای ماه دسامبر 0/6 درصد ارزان شده و به 62/76 دلار رسیده است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها