• کد خبر: ۲۵۶۶۲
  • تعداد بازدید: ۵۶۴
مدیرعامل تامین سرمایه نوین بیان کرد:

پایداری رونق اقتصاد در گرو حمل و نقل کارآمد

به اعتقاد ولی الله نادی قمی، اگر می خواهیم ایرانی آباد و سربلند داشته باشیم باید سرمایه گذاری ها در حوزه ریلی افزایش پیدا کند.


 

مدیرعامل تامین سرمایه نوین با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی سرمایه گذاری برای آینده کشور است ، ابراز داشت: اگر می خواهیم ایرانی آباد و سربلند داشته باشیم باید سرمایه گذاری ها در حوزه ریلی افزایش پیدا کند.

ولی الله نادی  قمی به پایگاه خبری عصرمالی گفت: پیش نیاز توسعه اقتصادی و رشد اقتصادی کشور توسعه سیستم حمل و نقل است و اگر به عنوان یک کشور تولید کننده بخواهیم تولیدات خود را به بازارهای جهانی صادر کنیم باید سیستم حمل و نقل خود را توسعه دهیم.

وی افزود: توسعه سیستم حمل و نقل پیش نیاز توسعه پایدار کشور است و ما به عنوان یک کشور تولید کننده اگر می خواهیم با بازارهای جهانی ارتباط داشته باشیم و کالاهای خود را عرضه کنیم باید یک سیستم حمل و نقل کارآمد و بهره ور داشته باشیم تا بتوانیم  کالاهای تولیدی کشور را به صرفه بالا در اختیار مصرف کننده قرار دهیم.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین تاکید کرد: سیستم حمل و نقل مناسب و  قدرت کشور در ترانزیت کالا و خدمات، بسیار در قدرت لجستیکی کشور اهمیت دارد.

نادی با بیان اینکه قدرت لجستیکی کشور یعنی توانی که کشور برای تولید کالا و خدمات دارد گفت: رونق اقتصادی کشور در صورتی پایدار خواهد بود که ما یک سیستم حمل و نقل کارآمد داشته باشیم.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین با اشاره به اینکه کشور ایران در موقعیت ترانزیتی خاص و ویژه قرار دارد و کریدور ریلی  شرق به غرب آن  کارایی بالایی دارد ، به عصرمالی گفت: ایران و ترکیه می توانند کشورهای شرق آسیا را به اروپا وصل کنند تا جاده ابریشم مجدد احیا شود.

به اعتقاد نادی با توجه به  موقعیت خاص ایران در خاورمیانه ،توسعه سیستم حمل و نقل، یک درآمدزایی پایدار برای کشور  ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین با بیان اینکه وسعت بالای کشور کمک می کند بتوانیم با استفاده از سیستم حمل و نقل کالاها را به صورت کارامد و به صرفه در اختیار مشتریان قرار دهیم گفت: با توجه به قدیمی بودن ناوگان ریلی کشور ، توسعه و فراگیر شدن آن نیازمند سرمایه گذاری های جدید است.

نادی ادامه داد: در حال حاضر ۹۰ درصد کالاهایی که ما تولید می کنیم عمدتا از طریق جاده ها به دست مصرف کننده می رسد این در حالی است که در کشورهای دیگر ۹۵ درصد کالاها از طریق سیستم حمل و نقل ریلی به دست مصرف کننده می رسد.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین با بیان اینکه نیاز به  سرمایه گذاری خوبی در حوزه ریلی داریم گفت: برآورد ما نشان می دهد نیاز به سرمایه گذاری حوزه ریلی حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار  است ضمن اینکه محوریت این سرمایه گذاری باید با بخش خصوصی باشد.

به گفته نادی سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل ریلی، سرمایه گذاری  برای آینده است.

 

نادی با اشاره به اینکه ‌در حال حاضر شرکت های زیادی در حوزه ریلی فعال هستند تصریح کرد: شرکت های خصوصی تاکنون با بازار سرمایه کشور ارتباط مناسبی داشتند و اوراق بدهی یا سهامشان در بازار سرمایه عرضه شده و مورد معامله قرار گرفته و از این طریق تامین مالی کردند.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین با تاکید بر این نکته که در حال حاضر فرصت های بالقوه بسیاری در حوزه بازار سرمایه برای تامین مالی شرکت ها وجود دارد ابراز داشت: فرصت خوبی برای  تامین مالی شرکت های خصوصی و دولتی وجود دارد تا بتوانند فعالیت های خود را گسترش دهند و پروژه هایشان را تامین مالی کنند.

نادی تصریح کرد: در حال حاضر یک ابزار مالی جدید با عنوان صندوق سرمایه گذاری با سرمایه بخش خصوصی به بازار سرمایه اضافه شده و  شرکت های خصوصی و حتی دولتی می توانند از منابع این صندوق استفاده کرده و کسب و کار خود را توسعه دهند تا به توسعه اشتغال کشور و رونق اقتصادی کشور کمک کنند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها