• کد خبر: ۲۵۷۵۱
  • تعداد بازدید: ۱۳۱

یشترین درآمد از محل اعطای وام را موسسه اعتباری ملل و بانک پارسیان بدست آورده است

بررسی چند بانک و موسسه اعتباری فعال در بازار سرمایه نشان می دهد در میان آن ها موسسه اعتباری ملل و بانک پارسیان بیشترین درآمد را از محل اعطای وام به دست آورده اند.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، بانک ها  به عنوان سپرده پذیر و واسطه گر مالی، در واقع بنگاهی برای نقل و انتقال پول می ­باشند که با ارائه تسهیلات مختلف به درامدزایی می­ پردازد. اما عدم سنجش دقیق ریسک اعطای تسهیلات به مشتریان خطر برگشت ناپذیر بودن تسهیلات اعطایی را فراهم می­ کند؛ این امر هزینه شرکت را افزایش می­ دهد و توان سودسازی در این بخش را تحت تاثیر قرار می دهد. 

2018-12-03 11_11_48-Cortana

بررسی عملکرد یک ماهه بانک ­ها نشان می ­دهد که دو موسسه اعتباری و یک بانک در صدر، درآمدزاترین نهاد مالی با استفاده از تسهیلات طی دوره یک ماهه منتهی به آبان 97 می ­باشد. نگاه دقیق تر به موضوع درآمد و تغییر سبک درآمدزایی بانک­ ها به خوبی در نماد بانک ملت پیداست.

تغییرات سبد درآمدی بانک ­ها از ارائه تسهیلات به ارائه خدمات نوین در عصر حاضر قدرت بانک در جذب بازار را نشان می­ دهد. سهم بازاری بانک­ ها از خدمات نوین، قدرت ساخت درآمدهای غیرمشاع و کارمزدی را افزایش می­دهد. به نظر می­رسید بانک ملت به عنوان یک نماد اثرگذار در گروه بانکی و بورس در لیست درآمدزای بانکی از محل تسهیلات باشد اما بررسی های به عمل آمده عکس این موضوع را نشان می ­دهد و دلیل اصلی این موضوع را می ­توان به فعالیت عمده بانک در بخش خدمات نوین و فراگیری هر چه بیشتر بانک در کسب بازار دانست. همچنین این موضوع را می­ توان اضافه کرد، در شرایط نامطمئن اقتصادی ارائه تسهیلات می­ تواند برای بانک ­ها هزینه بر باشد و از طرفی در شرایطی که فضای کسب و کار و تجارت به سمت پذیرش خدمات نوین بانکی حرکت می ­کند و از شکل سنتی خود فاصله می­ گیرد و حضور در بخش خدمات و کسب کارمزدها از این مسیر می ­تواند برای بانک ­ها راهگشا باشد. 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها