• کد خبر: ۲۵۷۷۳
  • تعداد بازدید: ۵۶۹

رشد درصد تولید و فروش فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن ارائه آمار تولید و فروش ۸ ماهه سال جاری این مجموعه بورسی، از رشد ۱۲ درصدی تولید فولاد خام و ۴۵ درصدی فروش طی این مدت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، حمیدرضا عظیمیان از تولید ۴.۵ میلیون تنی فولاد خام و رشد ۵ درصدی فولاد مبارکه طی 8 ماه سال جاری نسبت‌ به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در این مدت ۴.۵ میلیون تن ورق گرم در گروه فولاد مبارکه تولید شده که از این میزان سهم خط نورد گرم "فولاد" ۳ میلیون و ۷۷۹هزار تن و سهم مجتمع فولاد سبا ۷۸۵هزار تن بوده است.

وی ادامه داد: شرکت فولاد هرمزگان نیز طی مدت ۸ ماهه ۹۷۶ هزار تن فولاد خام تولید کرد که با رشد ۷ درصدی همراه شد.مجتمع فولاد سبا هم با تولید ۸۳۹ هزار تن فولاد خام طی این مدت،رشد ۸۶ درصدی تولید را به ثبت رساند.

این مقام مسئول مجموع تولید گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و مجتمع فولاد سبا) در سال ۹۶ را ۸.۶ میلیون تن اعلام کرد و گفت: برنامۀ این مجموعه در سال ۹۷ تولید ۹.۴ میلیون تن فولاد خام است که با در نظر گرفتن نتایج عملکرد از ابتدای سال، به‌یقین به این هدف مهم دست خواهیم یافت.

عظیمیان از رشد ۴۵ درصدی فروش "فولاد" در هشت‌ ماهۀ سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال خبر داد و گفت: این شرکت فولادی در مدت مذکور از فروش محصولات  ۱۳.۹ هزار میلیارد تومان و در آبان‌ماه ۲.۷ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.تأمین نیاز بازارهای داخلی از اولویت‌های اصلی فولاد مبارکه است که در سال جاری نیز ابتدا با اعمال این روند به رویکرد حفظ بازارهای صادراتی پرداخته است.

بنابراین گزارش،کارکنان فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا با وجود همۀ محدودیت‌ها و تحریم‌ها طی ۸ ماهه ۹۷ تولید ۵ میلیون و ۳۴۰ هزار تن فولاد خام و ۱۲.۷ درصد رشد نسبت‌به مدت مشابه سال قبل را به ثبت رساندند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها