• کد خبر: ۲۵۷۷۴
  • تعداد بازدید: ۱۲۱

تدابیر ویژه دولت برای کنترل قیمت کالاهای پرمصرف

وزیر صنعت از تدابیر ویژه دولت برای کنترل قیمت کالاهای پرمصرف به منظور کاهش و یا توقف افزایش قیمت این کالاها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، رضا رحمانی در پایان هفتاد و نهمین نشست شورای گفت وگوی بخش خصوصی و دولت به این سوال درباره عدم ثبت قیمت ها از سوی تولید کنندگان روی سامانه 124 پاسخ داد و به ایرنا گفت : این سامانه ی رسمی قیمت هاست و تمامی ساز وکار قیمت ها در آنجا اعمال می شود.

وی افزود: همه کالاها در این سامانه، ثبت است. کار جدید روی کالاهای پرمصرف است و تدابیر ویژه ای در این ارتباط اتخاذ خواهد شد.

این وزیر درباره عدم کاهش قیمت ها با وجود کاهش قیمت ارز گفت: نرخ ارز بویژه در کالاهایی که با واردات و مواد اولیه سر و کار دارند، به طور طبیعی تأثیرگذار است. وقتی قیمت ارز بالا می رود یک حالتی دارد و آنی تر است و وقتی روند کاهشی است، بازار به این روند توجه دارد و قطعاً تأثیر کاهشی را خواهد داشت.

رحمانی توضیح داد: با بررسی قیمت های اخیر، روند افزایش قیمت کالاها جز در موارد جزئی محدود بوده ، این افزایش قیمت توقف داشته و برای بسیاری از کالاها آنی است. خوشبختانه با سیاست های دولت و تدابیر بانک مرکزی، قیمت ارز روند کنترلی و رو به پایین دارد و ثبات، ایجاد شده که مطمئنم تأثیر خود را خواهد گذاشت.

وی درباره نظارت بر قیمت کالاها نیز اعلام کرد: نظارت نسبت به سابق بیشتر شده و با افزایش کنترل و بازدیدهای مشترک بین سازمان حمایت و تعزیرات حکومتی ، پرونده هایی نیز تشکیل شده و به تعزیرات می رود. 

رحمانی به جلسه با سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تأکید بر کنترل بیشتر بر بازار خبر داد: کنترل روی کالاهایی که با ارز 4200 تومان وارد شده، بیشتر است و در مورد کالاهای پر مصرف و روزمره مردم هم ساز وکارهای ویژه ای اتخاذ شده است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها