• کد خبر: ۲۵۸۲۲
  • تعداد بازدید: ۵۸۰

اصلاح نحوه واریز درآمد یارانه نقدی سال ۹۷ از سوی مجلس

با تصویب مجلس و اصلاح نحوه واریز درآمد یارانه نقدی سال ۹۷، سازمان هدفمندی یارانه ها مکلف شد وجوه دریافتی آب‌بها و برق مصرفی را به حساب شرکت‌های ذی‌ربط واریز کند.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، نمایندگان مجلس در جلسه علنی دیروز، با حذف ماده 9 طرح اصلاح قانون بودجه سال 97 مبنی بر حذف جز یک بند ز تبصره 17 قانون بودجه سال 97 موافقت کردند.

در متن این لایحه آمده است: سازمان‌ها و ارگان‌های غیردولتی که به هر نحوی از منابع عمومی دولت استفاده می‌کنند، باید از تعرفه بخش دولتی تبعیت کنند، همچنین در مناطقی که سایر بخش‌ها از جمله سازمان تأمین اجتماعی، شهرداری و نیروهای مسلح امکانات بیمارستانی و ارائه خدمات دارند، باید به کلیه افراد بیمه‌شده با تعرفه دولتی خدمت ارائه کنند.

همچنین نمایندگان مجلس در این جلسه و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون بودجه سال 97، با اصلاح تبصره 14 این قانون با اکثریت آراء، موافقت کردند طبق این مصوبه، سازمان هدفمندی یارانه‌ها مکلف است وجوه دریافتی بابت آب‌بها و بهای برق مصرفی را مطابق جدول تعیین شده، ظرف 2 هفته به حساب شرکت‌های ذی‌ربط واریز کند.

در قانون اجرای هدفمندی یارانه‌‌ها، مبلغ 3.2 هزار میلیارد تومان مربوط به عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل فروش فرآورده‌های نفتی موضوع ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز می‌شود تا به نسبت پرداخت منابع و مصارف موجود براساس مقررات قانونی توزیع شود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها