• کد خبر: ۲۵۹۲۱
  • تعداد بازدید: ۴۷۵
صبحانه با طعم تحلیل؛

روزی برای خودرویی ها

در خبر انتشار آزاد سازی ۴ محصول ایران خودرو منجر به جو مثبتی برای گروه خودرویی شد و این همان خبری بود که این گروه به دنبال آن بود از این روی انتظار می رود در بازار امروز گروه خودرویی از جلمه گروه های مورد استقبال بازار باشد.


 

بازار امروز را در حالی آغاز می کنیم که روز گذشته شاهد رشد ۲۲۳ واحدی شاخص کل و رسیدن آن به ۱۶۷۰۸۳ واحد بودیم. در روز گذشته گروه خودرویی به واسطه انتشار خبر آزاد سازی قیمت ۴ محصول ایران خودرو معاملات خوبی را تجربه کرد به طوری که در خساپا شاهد صف خرید ۱۲۰ میلیونی بودیم.

به گزارش عصرمالی، از سوی دیگر، گروه پالایشی همانطور که انتظار می رفت از دیگر گروه هایی بود که انتشار خبر توافق اعضای اوپک و نوپک بر سر کاهش تولید ۱٫۲ میلیون بشکه ای نفت از ابتدای سال آتی میلادی با رشد خوبی همراه شد. در گروه فولادی افت قیمت های جهانی و احتمال افزایش تنش های تجاری بین چین و آمریکا و افت بیش از پیش قیت فولاد باعث شده است تا این گروه آنچنان مورد استقبال اهالی بازار قرار نگیرد.

تایر سازها نیز به واسطه انتشار خبر مربوط به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به منظور واردات کائوچو طبیعی که ماده اولیه و اصلی تولید تایر محسوب می شود رشد خوبی را در بازار دیروز تجربه کردند. اما بانکی ها با انتشار گزارش شش ماهه حسابرسی شده بانک ملت و مبنا قرار گرفتن دلار ۴۲۰۰ تومانی برای تسعیر ارز دارایی های این بانک باعث ابهام در خصوص نرخ تسعیر ارز در خصوص بانکی ها شد و همین امر منجر به افت قیمت این گروه در بازار دیروز بود. با نزدیک شدن شاخص به محدوده حمایتی خود حوالی 172 هزار واحد انتظار می رود عرضه ها افزایش یابد و  به نظر می رسد برای عبور پرقدرت شاخص از این محدوده نیازمند اخبار مثبت مخصوصا در حوزه سیاست باشیم. البته ناگفته نماند گزارش های فصلی آذر ماه نیز در این بی تاثیر نبوده و باید دید شرکت ها در این گزارش ها چه عملکردی از خود به نمایش می گذارند.

در دنیای اخبار، مهمترین خبر مربوط به تعیین مبنای قیمت ذغال سنگ است به طوری که در جلسه ای که دیروز با حضور وزیر کار و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد، از ابتدای آذر ماه قیمت پایه ذغال سنگ بر مبنای ۲۶.۵ درصد شمش فولاد خوزستان تعیین خواهد شد.

در سوی دیگر یک روزنامه آلمانی با استناد به محافل دیپلماتیک اروپایی از توافق کشورهای آلمان وفرانسه برای تاسیس یک نهاد مالی مستقر در فرانسه به منظور تسهیل تامین مالی مبادلات تجاری با ایران خبر داد. به نظر می رسد خبر نهایی شده راه اندازی این نهاد مالی می تواند همان خبر خوبی باشد که به عبور شاخص از محدوده حمایتی خود کمک شایانی کند.

در کدال دامین از افزایش ۱۰ درصدی نرخ فروش محصولات خود خبر داد. در اطلاعیه دیگری ولملت درباره انعقاد قرارداد اعطای تسهیلات مالی لیزینگ به متقاضیان محصولات شرکت مدیران خودرو اطلاع رسانی کرد.

حفاری در گزارش آبان ماه درآمد ۶۷ میلیارد تومانی را ثبت کرد که جمع درآمد این شرکت از ابتدای سال را به عدد ۶۷۱ میلیارد تومان می رساند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۱ درصدی را نشان می دهد.

در سوی دیگر سیلام ۹ ریال سود هر سهم خود را به ۳۳۶ ریال زیان تبدیل کرد که تعدیل منفی ۳۸۳۳ درصدی را نشان می دهد.

بنابر تحلیل شرکت مشاور سرمایه گذاری اماکو، در خبر انتشار آزاد سازی ۴ محصول ایران خودرو منجر به جو مثبتی برای گروه خودرویی شد و این همان خبری بود که این گروه به دنبال آن بود از این روی انتظار می رود در بازار امروز گروه خودرویی از جلمه گروه های مورد استقبال بازار باشد و در سایر گروه ها شاهد برتری تک سهم ها باشیم.

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها