• کد خبر: ۲۶۶۰۸
  • تعداد بازدید: ۵۹۳

آماده باش ارتش آزادی بخش چین

رییس جمهور چین به ارتش آزادی بخش خلق دستور داد برای مبارزه و جنگ آماده شوند زیرا کشور با خطرات و چالش های بی سابقه ای مواجه است.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از ایرنا، شی جین پینگ در نشست کاری کمیسیون مرکزی نظامی چین با اشاره به شرایط خاص این کشور تاکید کرد: نیروهای مسلح باید برای جنگ و یک مبارزه جامع نظامی از نقطه شروع جدید آماده شوند.در همین راستا کمیسیون نظامی مرکزی، دستورالعمل های جدیدی را برای تقویت روحیه بر اساس همدلی و شایستگی بیشتر ارائه می دهد.

وی افزود: تمام نیروهای مسلح باید درک درستی از روند امنیت و توسعه چین داشته باشند، آگاهی را از خطر، بحران و جنگ افزایش دهند و تلاش های جامع را برای آماده سازی مبارزه به منظور انجام وظایف تعیین شده توسط حزب و مردم انجام دهند.با ضرورت توانایی نیروهای مسلح در پاسخ سریع و موثر به موارد احتمالی،لزوم ارتقاء توانایی فرماندهی عملیات مشترک، ارتقای نیروهای رزمی جدید و ارتقاء آموزش نظامی در شرایط جنگی احساس می شود.

جین پینگ تاکید کرد: جهان امروز دچار تغییرات بی نظیری در صد سال اخیر شده و چین نیز در مقطع راهبردی حساسی قرار دارد و با چالش ها و خطرات فراوان قابل پیش بینی و غیرقابل پیش بینی روبرو است.آمادگی برای جنگ و مبارزه باید عمیق تر شود تا یک پاسخ کارآمد در شرایط اضطراری فراهم شود.حزب و دولت باید از ارتش حمایت و ارتش را نیرومندتر کنند.

بنابراین گزارش،در این جلسه نخستین فرمان نظامی سال 2019 ارتش توسط شی جین پینگ امضا شد که بر اساس آن نیروهای نظامی این کشور در سال جاری آموزش و تمرینات نظامی پیشرفته را تمرین خواهند کرد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها