• کد خبر: ۲۶۶۲۱
  • تعداد بازدید: ۱۸۵

بلوک ۳۲ درصدی پخش البرز به فروش رفت

بلوک ۳۲ درصدی پخش البرز که امروز توسط گروه سرمایه گذاری البرز (سرمایه گذاری البرز ) عرضه شده بود به فروش رفت و توسط دو شرکت بورسی خریداری شد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، طبق برنامه قبلی امروز گروه سرمایه گذاری البرز (سرمایه گذاری البرز ) اقدام به عرضه بلوک 32 درصدی پخش البرز کرد که این بلوک به همان قیمت پایه به فروش رفت تا بعد از قطعی شدن معامله ، درصد "والبر" از "پخش" به 53 درصد کاهش یابد.

این بلوک شامل 192 میلیون سهم بود که به قیمت پایه هر سهم 4535 ریال توسط کارگزاری تدبیرگران فردا عرضه و از سوی کارگزاری بانک خاورمیانه خریداری و منجر به رشد قیمت سهام و صف خرید "پخش" شد.

بررسی های بورس پرس نشان می دهد خریدار این بلوک دو زیرمجموعه غیر مستقیم ستاد اجرایی فرمان امام و سرمایه گذاری البرز و دو شرکت بورسی البرز دارو و سبحان دارو بودند که به نوعی معامله دورن گروهی محسوب می شود.

در این میان برخی کارشناسان با اشاره به بهای تمام شده 1027 ریالی قیمت سهام پخش البرز برای سرمایه گذاری البرز و قیمت فروش، اعلام کردند "والبر" قادر به شناسایی سود بیش از 67 میلیارد تومانی و حدود 18 تومانی برای هر سهم خواهد بود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها