• کد خبر: ۲۶۶۲۶
  • تعداد بازدید: ۱۶۴

مجلس با حذف ۴ صفر از پول ملی موافقت کرد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام موافقت باحذف ۴ صفر از پول ملی و تبعات مثبت آن گفت: با انجام این طرح ، هر یک دلار حدود 10 تومان ارزش خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اینکه در جریان بررسی لایحه بانک مرکزی حذف 4 صفر از پول ملی تصویب شد به خانه ملت گفت: از روز نخست که بحث حذف یک صفر مطرح شده بود، پیشنهاد شد 4 صفر حذف شود چرا که با توجه به  هزینه‌های سنگین حذف صفرها این اقدام منطقی‌تر است.

وی با بیان اینکه با حذف 4 صفر از پول ملی نحوه محاسبه ساده‌تر می‌شود، افزود: کمیسیون اقتصادی بررسی طرح بانکداری اسلامی را آغاز کرده که یکی از مواد این طرح حذف صفر است و با این اقدام، تمام محاسبه‌های بخش حسابداری تغییر یافته و اسناد و مدارک عوض می‌شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: با حذف 4 صفر از پول ملی هیچ تغییری در شرایط اقتصادی همانند شرایط تورمی، رکودی و قدرت خرید مردم ایجاد نمی‌شود و فقط ساده‌سازی عددها صورت می‌گیرد و تقریب عددها آسان‌تر می‌شود. براین اساس مجلس با حذف 4 صفر موافق‌ بوده و در طرح بانکداری به آن توجه کرده است.

پورابراهیمی گفت: پس از تصویب طرح بانکداری در مجلس، بازه زمانی کوتاهی در نظر گرفته می‌شود تا انتقال به پول ملی جدید انجام شود. با انجام این طرح یک دلار حدود 10 تومان ارزش دارد و رابطه واحدی ایجاد می‌کند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها