• کد خبر: ۲۶۶۳۳
  • تعداد بازدید: ۵۷۸

تصویب قانون مبارزه با پولشویی ربطی به پالرمو و CFT ندارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی قانون داخلی است و به پالرمو و CFT ارتباطی ندارد اما ممکن است در مناسبات بین‌المللی هم مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، غلامرضا مصباحی مقدم درخصوص تفاوت لوایح CFT و پالرمو با اصلاح قانون مبارزه با پولشویی به ایسنا گفت: قانون مبارزه با پولشویی یک قانون داخلی است. همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با نمایندگان مجلس اعلام کردند قوانین داخلی را خود شما تصویب کنید و اگر مطالب خوبی را هم در دیگران می بینید آن ها را هم در قوانین داخلی لحاظ کنید، چنین اتفاقی در قانون مبارزه با پولشویی رخ داده است.

وی افزود: مجلس این قانون را که در سال 86 تصویب شده بود و شاید از کارآمدی لازم هم برخوردار نبود، اصلاح کرد اما این اصلاحات مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت. البته باز مواردی از آن را مجلس اصلاح‌ کرد اما مواردی باقی ماند که مجلس به آن اصرار کرد. پس این موارد در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت قرار گرفت.

مصباحی مقدم ادامه داد: دولت در بازنگری قانون مبارزه با جرم پولشویی مواردی را که به مصلحت است افزوده است. مجلس هم اصلاحاتی صورت داده و آن را تصویب کرده است.این قوانین به پالرمو و CFT مربوط نمی شود بلکه موضوعی داخلی است. بنابراین لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی قانون داخلی است که ممکن است در مناسبات بین‌المللی هم مورد استفاده قرار بگیرد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها