• کد خبر: ۲۶۶۵۶
  • تعداد بازدید: ۵۸۳

قیمت نفت بیش از یک درصد افزایش یافت

قیمت نفت تحت تاثیر خوش‌بینی به نتیجه جدیدترین دور مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین بیش از یک درصد افزایش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از رویترز،بازارهای مالی روز دوشنبه با انتظار آغاز مذاکرات تجاری رو در رو میان نمایندگان واشنگتن و پکن و کمک آن به کاهش تنش‌ها میان دو اقتصاد بزرگ جهان روند صعودی در پیش گرفتند.

بر این اساس،بهای معاملات آتی نفت برنت ۶۹ سنت یا ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۵۷.۷۵ دلار در هر بشکه رسید.بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز ۷۱ سنت یا ۱.۵ درصد افزایش یافت و در ۴۸.۶۷ دلار در هر بشکه ایستاد.

در این میان گلدمن ساکس اعلام کرد: به دلیل وجود موانع اقتصاد کلان قابل توجه، میانگین قیمت مورد پیش‌بینی نفت برنت در سال ۲۰۱۹ را از ۷۰ به ۶۲.۵۰ دلار در هر بشکه کاهش داده است.

با این حال قیمت نفت از توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک که هفته گذشته آغاز شد، حمایت شده است. طبق نظرسنجی هفته گذشته، تولید نفت اوپک در دسامبر تحت تاثیر کاهش چشم‌گیر عرضه عربستان به ۴۶۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته و به ۳۲.۶۸ میلیون بشکه در روز رسیده اما عرضه فزاینده آمریکا تلاش‌های اوپک را تضعیف می‌کند.

طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا تولید نفت این کشور در آخرین هفته سال ۲۰۱۸ در رکورد ۱۱.۷ میلیون بشکه در روز ثابت ماند. در نتیجه آمریکا در جایگاهی بالاتر از روسیه و عربستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت جهان قرار گرفت.

تولید بالاتر آمریکا سطح ذخایر این کشور را نیز افزایش داده است. ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به ۲۸ دسامبر تنها ۷۰۰۰ بشکه رشد کرد و به ۴۴۱.۴ میلیون بشکه رسید.  ذخایر بنزین آمریکا هم طی مدت مذکور ۶.۹ میلیون بشکه و ذخایر میعانات ۹.۵ میلیون بشکه افزایش یافت.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها