• کد خبر: ۲۶۶۵۹
  • تعداد بازدید: ۷۸۶

جزییاتی از افزایش سرمایه شپلی

نماد معاملاتی شپلی به دلیل نوسان قیمت بیش از 60 درصد در نماد اصلی در 8 دی، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی ناشر متوقف شد. اما در ادامه در 11 دی به دلیل ابهام در ارائه اطلاعات شرکت پلی اکریل ایران، توقف نماد معاملاتی شپلی تداوم می یابد. این شرکت در پی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها می‌باشد اما عدم ارائه اطلاعات مربوط به قیمتگذاری دارایی موجب به تعویق افتادن این روند شده است.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از بااقتصاد، نماد معاملاتی شپلی به دلیل نوسان قیمت بیش از 60 درصد در نماد اصلی در 8 دی، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی ناشر متوقف شد. اما در ادامه در 11 دی به دلیل ابهام در ارائه اطلاعات شرکت پلی اکریل ایران، توقف نماد معاملاتی شپلی تداوم می یابد. این شرکت در پی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها می‌باشد اما عدم ارائه اطلاعات مربوط به قیمتگذاری دارایی موجب به تعویق افتادن این روند شده است.

زیان انباشه شرکت در سال مالی 96، بالغ بر 617 میلیارد تومان می‌باشد و در دوره 9 ماهه منتهی به شهریور 97، زیان انباشته شرکت 719 میلیارد تومان اعلام شده است و کل دارایی شپی در تاریخ 30 شهریور 97، 476 میلیارد تومان می‌باشد، اما یکی از سوالات مطروحه از سوی سازمان " افزایش سرمایه در دست بررسی از چه طبقاتی از دارایی ها است؟" همچنین علاوه بر پاسخگویی به سوال مطرح شده، توانایی خروج شرکت از ماده 141 قانون تجارت بعد از افزایش سرمایه موضوع مطرح شده دیگری می‌باشد که به شفاف سازی شپلی جهت افزایش سرمایه و باز شدن نماد این شرکت کمک می‌کند. بنابراین به نظر می‌رسد تا زمانی که شفاف سازی بصورت کامل در خصوص افزایش سرمایه توسط شرکت انجام نگیرد نماد باز نخواهد شد.

اما انتظار برای باز شدن نماد شپلی همراه با فعالیت مثبت و خوش بینانه شرکت می‌تواند نوید روزهای سبز را برای این سهم در برداشته باشد.

بررسی روند فروش شرکت طی سال مالی منتهی به آذر 97، نشان می‌دهد در مجموع شرکت 223 میلیارد تومان فروش داشته است. بهبود شرایط فروش و افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها می‌تواند نکات مثبتی جهت اقبال سهامداران به این نماد باشد.

در کنار موارد بیان شده، دو موضوع مطرح می‌باشد:

 اولی اطلاعات نادرست برخی خبرگزاری‌ها در رابطه با درصد افزایش سرمایه می‌باشد. چراکه با توجه به بررسی‌های انجام شده میزان افزایش سرمایه مشخص نبوده و افزایش 627درصدی مربوط به افزایش سرمایه شرکت در سال 1395 می‌باشد.

موضوع دوم مربوط به محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها می‌باشد. با توجه به سوال مطرح شده از سوی سازمان "افزایش سرمایه در دست بررسی از چه طبقاتی از دارایی ها است؟"، نامه شماره 463949، که در زیر به آن اشاره شده است نشان می‌دهد، محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها از محل ماشین آلات و سرمایه گذاری‌های بلند مدت شرکت می‌باشد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها