• کد خبر: ۲۶۶۷۶
  • تعداد بازدید: ۱۴۵
صبحانه با طعم تحلیل؛

استارت رشد دوباره پتروپالایشی ها

با نزدیک شدن به موعد انتشار گزارشات ۹ ماهه و برآورده کردن انتظارات، احتمالا موج مثبتی را در بازار شاهد خواهیم بود که خود زمینه ساز شروع روند صعودی بازار است.

 

اخبار این روزها، همگی نشان از ظرفیت های رشد برای بازار سرمایه دارد. رشد قیمت نفت و خروج از کانال نزولی بار دیگر سناریوی رشد قیمت را نوید می دهد. بررسی ورود جریان نقدینگی نیز نشان می دهد که دیروز بیش از ۶۰ میلیارد تومان نقدینگی جذب بازار شده است که انتظار می رود این مقدار رفته رفته افزایش یابد.

به گزارش عصرمالی، در بازارهای موازی قیمت دلار در کانال ۱۰ هزار تومانی محبوس شده است که نه یارای عبور از ۱۱ هزارتومان رادارد و نه تمایلی به ریزش های شدید دارد. کاهش جریان سفته بازی در این بازار به جهت ثبات نسبی در نهایت به نفع بازار سرمایه خواهد بود.

از سوی دیگر با نزدیک شدن به موعد انتشار گزارشات ۹ ماهه  و برآورده کردن انتظارات،  احتمالا موج مثبتی را در بازار شاهد خواهیم بود که خود زمینه ساز شروع روند صعودی بازار خواهد بود. بنابراین در مجموع می توان گفت بازار در روزهای پیش رو به مراتب شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد. اما مشخصا برای امروز  اقبال به گروه پالایشی ادامه دارد، پتروشیمی و فلزاتی نیز می توانند رفته رفته در مسیر صعودی قدم بگذارند. برای گروه خودرویی نیز عملکرد خوب برخی قطعه ساز ها همچنان سب تقویت موج تقاضا در آنها خواهد شد. از آنسو در گروه بانکی با وجود رشد ملایم چند وقت اخیر اکثریت نمادها، هنوز پتانسیل رشد قیمت وجود دارد. اما در کل  با انتشار اخبار خوب بنیادی کفه ترازو بیشتر به سمت سهام کالا محور سنگینی می کند و در روزهای پیش رو جا به جایی بخشی از نقدینگی از گروه بانکی و خودرویی، بهبود روند معاملات و همچنین تزریق نقدینگی جدید را در گروه کالا محور انتظار می رود.

نزديكي به موعد ارايه گزارش هاي ٩ ماهه كه مي تواند چشم انداز كوتاه مدت بازار را مشخص کند. در كنار رشد قيمت نفت اقبال بازار را به گروه فلزي و نفتي بيشتر كرد و امروز نيز اين توجه مي تواند به صورت محدودتر ادامه داشته باشد. از طرفي محدوديت در تزريق نقدينگي همچنان رشد گروهي را در گرو افت گروه ديگر قرار داده و احتمالا امروز را مي توان به بهبود معاملات گروه بانك اميدوار بود.

 

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها