• کد خبر: ۲۶۷۰۳
  • تعداد بازدید: ۵۱۸
دادستان تهران ؛

صدور ۶ ماه حبس برای ۱۵ متهم خرید و فروش ارزی

دادستان تهران گفت: راننده، دانشگاه و پیمانکار که مسئول خدمات رسانی در آنجا بوده است، مقصر اعلام شدند، راننده فوت کرده است و از طریق بیمه، مبلغ دیه‌ها وصول می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد ۱۵ نفر به اتهام خرید و فروش ارز در معابر، به ۶ ماه حبس محکوم شدند.

به گزارش پایگاه خبری عصرمالی، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در حاشیه نشست بررسی وضعیت پیش فروش خودرو در جمع خبرنگاران افزود: چندین بار عنوان کردیم که خرید و فروش ارز در معابر جرم است و نخستین پرونده ای که در این زمینه به دادگاه رفت 15 متهم داشت که احکام آنها هفته گذشته صادرشد و هر کدام به 6 ماه حبس محکوم شدند، این احکام قطعی است و اجرا خواهد شد.

دادستان تهران ادامه داد: همه کسانی که در معابر خرید و فروش ارز می کنند دچار این گرفتاری خواهند شد بنابراین این مسائل را جدی بگیرند، حدود 45کیفرخواست در این رابطه صادر و به دادگاه ارسال شده است و در نوبت محاکمه قرار دارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره انتقادات مطرح شده مبنی بر حکم سبک متهم ردیف اول موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج در دادگاه گفت :دادگاه ها بر اساس کیفرخواست رسیدگی می کنند و مجازات در اختیار محکمه است.

جعفری دولت آبادی افزود: من هم این انتقادات را دیدم که این حکم را با حکم دیگر محکومان مقایسه کرده بودند ؛ البته ما در بخشی اعتراض کردیم و به دیوان عالی کشور رفته بود و بخش هایی از اعتراض ما پذیرفته شد اما آنچه را که قطعی شده بود اعلام کردیم.

دادستان تهران گفت: امیدواریم دادگاه های ما به این نکته سنجی مردم و دستگاه ها توجه داشته باشند چرا که امروز همه اقدامات ما در سنجه افکار عمومی قرار گرفته است و امیدواریم در پرونده های فساد، دقت بیشتری شود و احساس عدالت در احکام جلوه گر باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: به لحاظ اینکه امروز کشور درگیر جنگ اقتصادی دشمن است به انسجام جدی داخلی نیاز داریم متاسفانه افرادی در رسانه، فضای مجازی و تریبون‌ها مطالبی می گویند که نتیجه آن دلسردی مردم است ادعاهای بی مبنا، اخبار خلاف، اتهام زنی، افترا و درگیر کردن دستگاه‌ها به امور موهوم از جمله این موارد است.

جعفری دولت آبادی در پایان خاطر نشان کرد: امروز ما نباید اجازه دهیم ناامیدی بر مردم غلبه کند بنابر این از دستگاه‌های دولتی ، روزنامه‌ها، رسانه‌ها و مقام‌های مسئول که تریبون در اختیار دارند انتظار می‌رود که به مردم امید و آرامش دهند، آمریکا بداند با همه سختی‌ها ومشکلات ملت ما بیدار و محکم در برابر دشمن ایستاده است و هیچ گونه خم به ابرو نخواهد آورد.

راننده، دانشگاه و پیمانکار سهم مساوی در حادثه دانشگاه آزاد

 عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در حاشیه نشست بررسی وضعیت پیش فروش خودرو در جمع خبرنگاران افزود:دو روز پیش این هیئت نظر کارشناسی خود را اعلام کرد که سه عامل اساسی را مقصر دانسته است.

دادستان تهران ادامه داد: راننده، دانشگاه و پیمانکار که مسئول خدمات رسانی در آنجا بوده است، مقصر اعلام شدند، راننده فوت کرده است و از طریق بیمه، مبلغ دیه‌ها وصول می‌شود.

جعفری دولت آبادی افزود: برخلاف نظر پلیس که به طور درصدی اعلام تقصیر کرده بود هیئت ۷ نفره به نحو مساوی این سه عامل را مسئول شناخته است و بعد از ابلاغ این نظریه مقرر شد طبق قانون اقدام شود و اگر اعتراضی باشد طبق قانون به آن عمل می‌شود.

دادستان تهران اضافه کرد: به بازپرس و دادستان منطقه توصیه کرده‌ایم که اگر خانواده‌ها آمادگی دارند دیه خود را بگیرند و طبق مقررات دیه از طریق شرکت‌های بیمه پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه پیشرفت پرونده مطلوب بوده است، گفت: ان شاءالله تا هفته آینده کار‌های پرونده از لحاظ قضایی تکمیل می‌شود و به زودی کیفرخواست صادر خواهد شد و امیدواریم پرونده به زودی نیز به دادگاه ارسال شود.

جعفری دولت آبادی افزود: چنانچه خانواده‌ها در بخش دریافت دیه پیشقدم شوند و بعد از آن پرونده به دادگاه برود از نظر ما منعی وجود ندارد و ما آمادگی داریم، همچنین در مورد مصدومانی که در قید حیات هستند، چون طول درمان آن‌ها طولانی است طبیعتا باید صبر کنیم، طول درمان نهایی شود. بنابر این در بخش افرادی که فوت و مصدوم شدند پرونده تفکیک شده است.

دادستان تهران تصریح کرد: در مورد مصدومان نیز اگر بخواهند دیه بگیرند منعی وجود ندارد و از طریق بیمه این امکانات در نظر گرفته شده است و توصیه کردیم که در این بخش‌ها کمک بیشتری شود و تعداد افراد بستری ۱۰ نفر هستند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پرونده شاکی خصوصی دارد؟ گفت: خانواده‌هایی که فرزندانشان فوت شده اند و همچنین مصدومان ؛ طرح شکایت کرده‌اند و پرونده شاکی خصوصی دارد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است

تیری آمیانی،نماینده حزب ملی فرانسه از سوء‌استفاده ابزاری آمریکا از دلار به شدت انتقاد کرد و گفت: هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد، خوب است، چراکه دلار به یک اسلحه اقتصادی و سیاسی برای آمریکا تبدیل شده است و این کشور به خود حق می‌دهد که هر جا دلار استفاده شد، دخالت کند.
نماینده حزب ملی فرانسه:هر چیزی که به سلطه‌گری دلار پایان دهد،خوب است!/دلار به اسلحه اقتصادی آمریکا تبدیل شده است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها