• کد خبر: ۲۷۲۱۸
  • تعداد بازدید: ۱۵۶

10 روز فرصت جاماندگان بسته حمایتی برای اعتراض

مدیرکل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی گفت:معترضین برای ثبت اعتراض۱۰ روز فرصت دارند و وزارت کار تنها درخواست‌هایی را پیگیری خواهد کرد که کدملی سرپرست خانوار یارانه‌بگیر به همراه شماره تلفن در سامانه ثبت شده باشد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از تسنیم، احد رستمی درباره نحوه اعتراض آن دسته از بیمه‌پردازان تامین اجتماعی که از دریافت بسته حمایتی دولت جامانده‌اند، گفت: چنانچه مجموع درآمد اعضای خانواری که بیمه‌پرداز تامین اجتماعی هستند  کمتر از 3 میلیون تومان در ماه است و تاکنون بسته حمایتی را دریافت نکرده‌اند در صورت دارا بودن شماره تلفن همراه اول، لازم است کد ملی را به #8*142* و درصورت دارا بودن شماره همراه ایرانسل و رایتل باید کد ملی را به #8*1420* ارسال کنند.

وی تاکید کرد: معترضین برای ثبت اعتراض در سامانه مذکور، 10 روز فرصت دارند. وزارت کار تنها درخواست‌هایی را پیگیری خواهد کرد که کد ملی سرپرست خانوار یارانه‌بگیر به همراه شماره تلفن وی و یا یکی از اعضای خانوار در سامانه ثبت شده باشد.

این مقام مسئول افزود: با توجه به اینکه بسته حمایتی بیمه پردازان تامین اجتماعی به حساب یارانه سرپرست خانوار واریز شده است، لازم است افراد قبل از ثبت اعتراض از عدم واریز بسته حمایتی به حساب سرپرست خانوار اطمینان حاصل کنند.

رستمی ادامه داد: ارسال پاسخ از وزارت کار به افراد معترض، حداقل دو هفته زمان خواهد برد و نتیجه به‌صورت پیامک به شماره تلفنی ارسال می‌شود که در زمان ثبت اعتراض به سامانه وارد شده است. بر این اساس، افراد برای پیگیری اعتراض و یا دریافت پاسخ، نیازی نیست به سازمان یا ادارات دولتی مراجعه کنند و تنها از طریق سامانه یاد شده اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.

وی گفت: تا زمانی که پاسخگویی به اعتراضات به پایان نرسیده است، طرح حمایت غذایی ادامه دارد و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

رستمی افزود: رانندگان بین شهری و درون شهری، کارگران ساختمانی‌، قالی‌بافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش‌فرمایان، کارگران کارگاه‌های متفرقه، شاغلان کسب و کارهای خانگی، کارگران باربر، زنبورداران و دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری از جمله افراد بیمه‌پردازی بوده‌اند که تاکنون بسته‌های حمایتی را دریافت کرده‌اند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها