• کد خبر: ۲۷۳۶۴
  • تعداد بازدید: ۷۶۶

تصویب قانون جدید صندوق‌های مکانیزه فروش

رئیس سازمان امور مالیاتی از تصویب قانون جدید صندوق‌های مکانیزه فروش در مجلس خبر داد و گفت: با استفاده از این قانون به تمام اطلاعات فروش مودیان مالیاتی و فعالان اقتصادی دسترسی پیدا می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، کامل تقوی‌نژاد در نشست هم‌اندیشی با کارآفرینان جوان در وزارت اقتصاد از تصویب قانون مکانیزه کردن صندوق‌های فروش در مجلس خبر داد و گفت: این قانون در روزهای اخیر در مجلس تصویب شده و منتظر تایید شورای نگهبان است. 

وی با بیان این‌که صندوق‌های مکانیزه فروش یک انقلاب را در عرصه شفافیت مالیاتی و اطلاعاتی به وجود می‌آورند افزود: صندوق‌های مکانیزه فروش برای تمامی فعالان اقتصادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که به‌صورت یک ابزار مالیاتی در آمده و می‌تواند همه هزینه‌ها و فروش را در سامانه مالیاتی ثبت کند. 

این مقام مسئول از پیشنهاد برای یکسان‌سازی مالیات بر حقوق در بخش‌های دولتی و خصوصی خبر داد و اعلام کرد: ارزش افزوده در قانون در حال اصلاح است. با این حال بیشترین تاکید نظام مالیاتی بر این است که مودیان مالیاتی نسبت به قوانین مالیاتی اطلاع پیدا کنند. 

تقوی‌نژاد همچنین با بیان این‌که کارمزدها و خدمات در حوزه حمل‌ونقل مشمول مالیات بر ارزش افزوده می‌شود توضیح داد: حجم معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان بالا است و برای فعالیت‌های این بخش شرایط ویژه‌ای را در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم ضرایب خاص بنگاه‌داری را برای آن‌ها در نظر بگیریم. 

وی همچنین با بیان این‌که هر سال شرکت‌های دانش‌بنیان از مبالغ قابل توجهی معافیت‌های مالیاتی برخوردار می‌شوند گفت: در سال ۹۲ حدود ۴۰ شرکت، در سال ۹۴ حدود ۲۰۲۵ شرکت، در سال ۹۵ حدود ۲۴۰۰ شرکت و در سال ۹۶ حدود ۲۳۳۳ شرکت دانش‌بنیان برای معافیت مالیاتی معرفی شدند. برخی از شرکت‌هایی که خواهان استفاده از معافیت‌های مالیاتی هستند خود را دانش‌بنیان معرفی می‌کنند در حالی که برخی از آن‌ها ۳۰۰ میلیارد تومان معافیت مالیاتی کسب کرده‌اند. 

اخبار مرتبط
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها