• کد خبر: ۲۷۳۷۸
  • تعداد بازدید: ۱۳۴

درخشش فلزات به واسطه رویدادهای مثبت در بازارهای جهانی

امروز شاهد افزایش قیمت در غول‌های فلزی به خصوص نمادهای وابسته به روی و مس بودیم؛ شاخص کل در پایان معاملات روزجاری به افزایش 350 واحدی متاثر از "فملی"، "فولاد"، "بفجر" و "مبین" بسنده کرد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، در روزجاری هم شاهد روی خوش بازار بودیم و شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش 350 واحدی و رسیدن به رقم 158 هزار و 394 به کار خود پایان داد. اما در فرابورس اوضاع به شکل دیگری رقم خورده بود و به جزء "ذوب" سایر نمادهای تاثیر گذار بر شاخص سرناسازگاری داشتند در پایان نیز شاهد افت 0.84 واحدی و رسیدن رقم شاخص کل به 1922 بودیم.

افزاینده‌های شاخص کل بورس؛ "خراسان"، "فملی"، "کالا"، "فولاد"، "بفجر"، "مبین" و "فاسمین" بودند. در مقابل می‌توان از "دعبید"، "کچاد"، "خودرو"، "وبصادر"، "وپاسار"، "وبملت" و "آپ" به عنوان کاهنده‌های شاخص یاد کرد.

در بازار فرابورس بیشترین افزایش ارزش شاخص بر عهده "ذوب"، "مادیرا"، "هرمز"، "شغدیر"، "دی"، "قاسم" و "شاوان" بود. در این میان "مارون"، "زاگرس"، "کگهر"، "دماوند" و "میدکو" زمینه‌های کاهش شاخص فرابورس را فراهم کردند.

افزایش قیمت در تمامی نمادهای مرتبط با روی

قیمت جهانی فلز روی در روز گذشته با افزایش 1 درصدی همراه شد و به سطح 2800 دلار در هر تن رسید. روی مدت‌ها بود که چنین رقمی را به خود ندیده بود، چنین قیمتی برای روی را می‌توان بازگشت به سطح شش ماه گذشته دانست که اتفاقات خوبی را به دنبال خواهد داشت.

همین امر باعث شد تا تمامی نمادهای مرتبط با فلز روی در بازار امروز با افزایش تقاضا همراه شوند، رشد قیمتی 5 درصدی و تشکیل صف‌های خرید را تجربه کنند. "فاسمین"، "فرآور"، "فزرین"، "زنگان"، "کروی"، "کاما" و "کیمیا" از جمله مهم‌ترین سهم‌های تاثیرپذیر از رشد قیمتی روی محسوب می‌شوند.

تبعیت سایر فلزات از معاملات مثبت تولیدکنندگان روی

در کنار افزایش قیمت روی که بیشتر از تمامی فلزات مورد توجه قرار گرفت، سایر فلزات پایه در بازارهای جهانی نیز روند مثبت را پیموده‌اند که مس یکی از مهم‌ترین آن‌ها بود، معاملات مثبت در "فملی" و "فباهنر" نیز سبب شد تا قیمت سهم آن‌ها تا سقف حد مجاز روزانه پیش رود، به تبعیت از معاملات مثبت روی و مس سایر فلزات نیز توانستند خودنمایی کرده و مورد توجه قرار گیرند؛ برآیند اتفاقات مثبت امروز در فلزی‌ها پیش‌گیری از ریزش بازار و حرکت صعودی آن بود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها