• کد خبر: ۲۷۳۹۴
  • تعداد بازدید: ۱۸۶

پیشنهاد افزایش سرمایه دو شرکت و سهم در نوبت عرضه اولیه از سال گذشته

دو شرکت فرابورسی و به همراه شرکت در نوبت عرضه اولیه طولانی مدت ، پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۷۰ ، ۲۲ و ۱۰۰ درصدی از محل سود انباشته و مطالبات و آورده نقدی دادند.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، آخرین رویدادهای مربوط به تامین مالی شرکت ها از بازار سرمایه با پیشنهاد سه شرکت فرابورسی و در نوبت عرضه اولیه طولانی مدت همراه شده است.

به این ترتیب ، شیرپاستوریزه پگاه فارس، برنامه افزایش سرمایه 22 درصدی از سود انباشته را در پیش گرفته تا در صورت طی مراحل قانونی و کسب مجوز سازمان بورس ، سرمایه اسمی را از 20 به بیش از 22.47 میلیارد تومان برساند و قادر به استفاده از معافیت مربوط به کاهش مالیات عملکرد و جلوگیری از خروج وجه نقدی شود.

همچنین ماداکتو استیل کرد که در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس (SME) حاضر است در نظر دارد از محل مطالبات و آورده نقدی ، سرمایه 15 میلیارد تومانی را با 170 درصد افزایش به 40.5 میلیارد تومان برساند و صرف تامین سرمایه مورد نیاز جهت تکمیل پروژه و شروع تولید انبوه و اصلاح ساختار مالی کند.

علاوه بر این شرکت آسیاتک درحالی به رغم درج نماد از اواخر مهر سال گذشته و انتشار اطلاعات و برگزاری جلسه معارفه ، هنوز عرضه اولیه 10 درصدی نشده و همچنان پشت درهای بورس مانده که پیشنهاد افزایش سرمایه 100 درصدی از دو محل سود انباشته و مطالبات و آورده نقدی داده تا سرمایه اسمی را از 30 به 60 میلیارد برساند و اقدام به اصلاح ساختار مالی، جلوگیری از خروج نقدینگی و استفاده از مزایای معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل سود انباشته کند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها