• کد خبر: ۲۷۹۴۳
  • تعداد بازدید: ۷۴۸

کاسه صبر ایران دارد لبریز می‌شود

وزیر خارجه با اشاره به اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای چندمین بار پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تائید کرده، هشدار داد کاسه صبر ایران دارد لبریز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، محمد جواد ظریف در توئیتر اعلام کرد: برخلاف دروغ‌گویی‌های مداوم نتانیاهو، ترامپ و همراهان درباره ایران، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی یک بار دیگر و برای چندمین بار، پایبندی به توافقی که آمریکا به صورت غیرقانونی نقض کرده را تایید کرده است. به هر حال کاسه صبر ایران دارد لبریز می‌شود.

در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید شده ایران همچنان به محدودیت‌های کلیدی در فعالیت‌های هسته‌ای که در توافق سال 2015 با قدرت‌های اصلی جهان به آن دست یافته، پایبند مانده است.

بر اساس توافقی که سه سال پیش در شهر وین اتریش به دست آمد، ایران پذیرفت به مدت ده سال فعالیت‌های هسته‌ای را محدود کند. در مقابل، گروه موسوم به ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) هم قرار بود تحریم‌های مرتبط با فعالیت‌های هسته‌ای ایران را رفع کند. دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال جاری با فاجعه‌بار خواندن این توافق از آن خارج شد و  تحریم‌های رفع‌شده ذیل این توافقنامه را بار دیگر علیه ایران اعمال کرد.

با وجود خروج آمریکا از برجام، اجرای تعهدات ایران همچنان ادامه دارد و اتحادیه اروپا اعلام کرده که قصد دارد با تضمین منافع مالی ایران، برجام را حفظ کند. از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، بسیاری از شرکت‌های اروپایی از بیم تحریم‌های آمریکا، بازار ایران را ترک کرده‌اند و پایبندی به برجام تاکنون مزیت چندانی برای ایران به همراه نداشته است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها