• کد خبر: ۲۸۰۲۱
  • تعداد بازدید: ۳۶۲
صبحانه با طعم تحلیل؛

روند اصلاحی شاخص

حجم و ارزش معاملات در این روزها چندان بالا نیست و به نظر می رسد تا پایان سال نیز همین روند ادامه داشته باشد. پایان سال همیشه زمانی برای فروش و خروج نقدینگی از بازار برای عده ای بوده است. شاهد این ماجرا هم حضور فروشنده ها در قیمت های مثبت است.


به گزارش پایگاه خبری عصرمالی، بازار همچنان در گروه ها و نمادهای بزرگ با معاملاتی فرسایشی همراه است. به نظر می رسد تک نمادها در گروه های انبوه سازی، سیمان، بانک، قند وشکر، محصولات دارویی و غذایی، کاشی و سرامیک، لاستیک و پلاستیک، خودرو و قطعات مقصد نقدینگی کوتاه مدتی باشد.
بازار در هفته گذشته وضعیتی نوسانی داشت که عمدتا ناشی از نوسانات پارامترهای موثر مانند نرخ ارز و بازارهای جهانی بود. اما طی هفته آخر انتشار آمارهای ضعیف از اقتصادهای بزرگ که مجددا رشد شاخص دلار را در پی داشت بازارهای جهانی را با نوسانات منفی روبرو کرد، که همین موضوع می تواند گروه های متاثر را با فشار عرضه مواجه کند.

 از طرفی فاصله گرفتن مجدد نقدینگی از این گروه ها می تواند سهام گروه های تورم محور و البته کوچک بازار را مورد توجه قرار دهد.
از نگاه تکنیکی، شاخص کل پس از ناکامی در عبور از مقاومت استاتیک، در حال فاصله گرفتن از این سطح مقاومتی است و رفت و برگشت نمودار در محدوده های کنونی که در سه ماه اخیر روی داده است در صورت عدم حمایت از طرف پارامتر های بنیادی، می تواند به تشدید روند اصلاحی منجر شود.

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها