• کد خبر: ۲۸۰۴۹
  • تعداد بازدید: ۳۲۰

توضیحات معاون وزیر اقتصاد درباره زیر گرفتن معلولان و کارکنان تعاونی سهام عدالت

معاون وزیر اقتصاد در مورد زیر گرفتن معلولان و کارکنان تعاونی سهام عدالت که مقابل سازمان خصوصی‌ سازی تجمع کرده بودند توضیح داد و گفت: این گروه مدیران سازمان را گروگان نگه داشته بودند و اعلام می کردند نمی‌گذارند کسی از ساختمان خارج شود.

به گزارش پایگاه خبری "uwv lhgd" به نقل از خبر فوری، میرعلی‌اشرف عبدالله پوری‌حسینی در مورد فیلم منتشر شده هفته گذشته مبنی بر زیر گرفتن تعدادی معلول توسط خودروی شخصی وی گفت: این فیلمی که پخش شده دقیقا جلوی در پارکینگ سازمان خصوصی سازی است در آن‌روز طبق روال هر روز که بعد از کار خارج می شوم متوجه تجمع این افراد شدم که البته ناگفته نماند این چندمین روز بود که این افراد تجمع می کردند و عملا با شعارهایی که می دادند مدیران سازمان را گروگان نگه داشته بودند و اعلام می کردند نمی‌گذارند کسی از ساختمان خارج شود.

وی ادامه داد: این افراد در پیاده رو و خیابان دراز کشیده بودند و با وارد شدنم شروع به فحاشی و مشت پرانی و حتی تف کردن به ماشین کردند. نیروی انتظامی نتوانست هیچ راهی برای رد شدن از این افراد پیدا کند ناگزیر شدیم به داخل ساختمان برگردیم. این افراد هر دروغی را نسبت می دهند و می گویند قصد رد شدن با ماشین از روی اینها را داشتیم ولی این رفتار دیگر از تحمل خارج شده است.

این مقام مسئول در مورد خواسته این افراد گفت: این افراد عضو تعاونی سهام عدالت در شهرستانها هستند و خواسته آنها استخدام در دولت است. کسی نیست به این افراد بگوید در چه جایگاهی هستم که از اینجانب تقاضای کار می کنند؟ چگونه می توانم برای آنها کار دولتی ایجاد کنم که باید مورد هجمه این افراد قرار بگیرم و با ناسزا و مشت و لگد روبرو شوم.

پوری حسینی توضیح داد: تعاونی سهام عدالت در سال ۹۴ تاسیس شد و کار را انجام داد، یک حق الزحمه از شرکتها گرفت یک حق الزحمه هم از دولت دریافت کرد و حتی حق الزحمه آخر هم از دولت گرفت. از ۳۴۰ شرکت تعاونی ۲۱۰ شرکت تسویه کردند و شصت تعاونی هم اعلام کردند هیچ طلبی ندارند، اما یک سری از این تعاونیها اصرار دارند که دولت باید آنها را استخدام رسمی کند و باید کد دولتی دریافت و بازنشستگی هم بگیرند.

وی افزود: تمام مطالبات این افراد غیرقانونی است ضمن اینکه اصلا به سازمان خصوصی سازی این موارد مرتبط نیست. تاکنون طبق قانون کاملا مناسب با این افراد رفتار کردیم اینکه می گویند این افراد معلول هستند و کارمند سازمان بودند کاملا غلط است. اصلا این افراد را نمی شناسیم و حتی نمی دانیم از کجا آمده اند.

معاون وزیر اقتصاد گفت: این افراد نه کارمند دولت بودند نه حقوق بگیر دولت. این افراد جزو تعاونی سهام عدالت بودند که افراد مشمول سهام عدالت را از سال ۸۵ تا ۹۴ ثبت نام می کردند .برای همه سالهایی که کار می کردند از شرکتهای سرمایه گذاری شهرستان حقوق دریافت کردند حتی دولت ۳۷ میلیارد تومان در یک دوره بین این افراد پخش کرد و بار دوم هم ۲۵ میلیارد تومان برای اینکه این افراد کاری پیدا نکرده بودند بین آنها پخش کرد و اعلام کرد این دریافتی آخر است و باید کار دیگری پیدا کنند اما این افراد که تجمع کردند قبول ندارند و اصرار دارند باید مزد بیکاری ادامه داشته باشد.

پوری حسینی ادامه داد: در ایران شش میلیون بیکار داریم این شش میلیون نفر بیایند  ناسزا بگویند و کتک بزنند تا شاغل شوند. اینجانب به عنوان یک ایرانی از این وضعیت ناراحت هستم، اما باید چه کاری انجام میدادم که نداده ام؟ خواسته این افراد غیر قانونی است کار آنها اخاذی است و می خواهند با فشار و دروغ مطالبات دریافت کنند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها