• کد خبر: ۲۸۰۵۰
  • تعداد بازدید: ۳۷۵

مجمع عمومی عادی "تاپکیش" برگزار خواهد شد

مجمع عمومی عادی "تاپکیش" به منظور تصویب صورت‌های مالی 26 اسفند برگزار خواهد شد؛ صورت‌های مالی یک ساله این شرکت نشان می‌دهد سود خالص در دوره مالی مورد بررسی 41 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش با سرمایه 40 میلیاردتومانی در پایان سال مالی منتهی به 1397/09/30 نشان می‌دهد سرمایه در گردش شرکت که از تفاضل دارایی‌ها و بدهی‌های جاری به دست‌ می‌آید مثبت است؛ این موضوع نشان می‌دهد که "تاپکیش" از مشکلات نقدینگی در امان است.

صورت سود و زیان شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش نشان می‌دهد درآمدهای عملیاتی طی سال مالی 97 نسبت به سال 96 کاهش 19 درصدی داشته و از 140 میلیاردتومان به 114 میلیارد تومان رسیده است به تبع کاهش درآمد بهای تمام شده نیز افت 30 درصدی پیدا کرده و از 119 به 83 میلیارد تومان کاهش یافته است. 

بررسی فعالیت‌ها

فعالیت‌های اصلی این شرکت بر روی سه حوزه بازرگانی، پشتیبانی و خدمات و تولیدی متمرکز است. در بخش بازرگانی به تامین انواع دستگاه‌های کارتخوان و ملزومات آن می‌پردازد، در بخش خدمات تعمیر و نوسازی دستگاه‌های پوز، پین‌پد و تعمیرات انواع خودپرداز را بر عهده دارد و در بخش تولیدی انواع رول کاغذ برای دستگاه‌های خودپرداز و کارتخوان را انجام می‌دهد.

بررسی روند سودسازی

سود ناخالص "تاپکیش" در دوره مورد بررسی افزایش 43 درصدی داشته است و حدود 30 میلیارد تومان برآورد گردید. عمده‌ترین دلیل افزایش قابل‌توجه در سود ناخالص کاهش قابل توجه 30 درصدی بهای تمام شده بوده، در نتیجه سود خالص شرکت مذکور نیز از 11 میلیارد تومان با افزایش 41 درصدی به 15 میلیارد تومان ارتقا یافته و سود هر سهم معادل 377 ریال گزارش شده است. 

11

قراردادهای مهم تاپکیش در سال 97

22

مقایسه عملکرد واقعی با بودجه

بر اساس آمار منتشر شده "تاپکیش" درآمدها 73 درصد، بهای تمام شده درآمدها 63 درصد و سود خالص 117 درصد بودجه پیش‌بینی شده را پوشش داده است.

3

مهم‌ترین برنامه توسعه‌ای شرکت

در راستای طرح توسعه تولید رول کاغذ حرارتی، پارسیان کیش در نظر دارد با اضافه نمودن یک خط تولید جدید ظرفیت تولید را دوبرابر افزایش دهد، هم‌چنین برنامه‌های توسعه‌ای دیگری نیز در نظر گرفته است که به سرانجام رسیدن آن حدود دوسال زمان نیاز دارد. 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها