• کد خبر: ۲۸۱۰۶
  • تعداد بازدید: ۱۳۸
22 اسفند ماه؛

آغاز پذیره نویسی بزرگترین تأمین مالی سال 97

پذیره نویسی بزرگترین تأمین مالی سال 1397 از روز چهارشنبه 22 اسفند ماه آغاز و به مدت 2 روز کاری صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، اطلاعیه پذیره‌نویسی مرحله دوم اوراق منفعت شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند به ارزش 20 هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه صادر شد.

بانی این اوراق شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند (سهامی خاص) است و با هدف تأمین منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای طرح‌های نگهداشت و افزايش توليد از میادین نفتی در حال بهره‌برداری و به منظور توليد صيانتي از این ميادين از طریق واگذاری بخشی از منافع حاصل از ۱۱ حلقه چاه نفت صورت می گیرد. این اوراق منفعت به ارزش 20 هزار میلیارد و با نرخ سود سالانه 19 درصد منتشر خواهد شد.

شایان ذکر است، مشاور عرضه اوراق را شرکت تأمین سرمایۀ بانک ملت بر عهده داشته است و بازارگردانی و تعهدپذیره‌نویسی این اوراق با تشکیل بزرگترین کنسرسیوم تامین مالی در سال جاری متشکل از چهار شرکت تامین سرمایه شامل تامین سرمایه بانک ملت در نماد "اروند08"، نوین در نماد"اروند09"، لوتوس پارسیان در نماد "اروند10" و سپهر در نماد "اروند11" انجام می شود.

گفتنی است، تامین سرمایه بانک ملت علاوه بر ایفای نقش مشاور عرضه این اوراق، با تعهد 7 هزار میلیارد ریالی به عنوان عضو پیشگام این کنسرسیوم ایفای نقش می کند.

سررسید این اوراق سه ساله بوده و ضامن ‌بازپرداخت مبلغ اصل این اوراق شرکت ملی نفت ایران و ضامن پرداخت سود اوراق نیز صندوق‌های بازنشستگی پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت تعیین شده‌اند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها