• پ
  • / بازار کالا
  • سه‌شنبه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱    ۱۰:۳۴
  • کد خبر: ۲۸۱۰۹
  • تعداد بازدید: ۴۶۲

معرفی اولین صنعت استفاده کننده از ساز و کار مالی اروپا

مدیرعامل یک شرکت با پیش بینی رشد ۲۵ درصدی صادرات فولاد در سال آینده گفت: فولاد صنعت اولین صنعتی خواهد بود که از سازوکار مالی اتحادیه اروپا برای انتقال مالی استفاده خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، احمد دنیانور درخصوص آخرین وضعیت صادرات فولاد به اتحادیه اروپا به ایلنا گفت: اتحادیه اروپا یکی از اصلی‌ترین مشتری‌ های صنعت فولاد از زمان راه‌اندازی این صنعت بوده است هر چند به دلیل تحریم‌ها و مشکل نقل و انتقال پول بخش عمده‌ای از صادرات به این اتحادیه در سال 97 متوقف شد اما به تازگی قراردادهایی بستیم که منجر خواهد شد در سال 98 افزایش خیره کننده‌ای در صادرات به کشورهای عضو این اتحادیه داشته باشیم.

وی درخصوص چگونگی نحوه برگشت پول صادرات افزود: شرکت‌های فولاد ساز و کار جدیدی را برای گرفتن پول صادرات محصولات پیشنهاد کرده‌اند که مورد استقبال طرف‌های اروپایی قرار گرفته، ضمن آنکه این صنعت اولین صنعتی خواهد بود که از سازوکار مالی اتحادیه اروپا اینستکس جهت نقل و انتقال مالی استفاده خواهد کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: تا پیش از این فقط برای غذا و دارو می‌توانستیم از این سیستم مالی استفاده کنیم اما فولاد نیز در آینده نزدیک از این سیستم بهره خواهد گرفت و پیش‌بینی می‌کنیم سایر بخش‌ها و صنایع نیز در آینده نزدیک از این سیستم مالی برای مراودات مالی استفاده کنند.در دیگر بازارهای صادراتی فولاد همچون آسیای شرقی و خلیج فارس نیز هیچ کشوری نتوانسته جای ایران را پر کند پس نگرانی درخصوص این بازارها نداریم و در سال 98 کماکان مشتریان را تغذیه خواهیم کرد.

دنیا نور گفت: پیش بینی این است که در سال 98 شاهد رشد 25 درصدی در بخش صادرات باشیم زیرا مشتری‌های جدید در اروپا پیدا کرده‌ایم و قراردادهای آنها نهایی شده و از همین الان سفارشات را داده‌اند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها