• کد خبر: ۲۸۲۹۸
  • تعداد بازدید: ۲۵۴

پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی از پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان و جبران خسارت خودروهای فاقد بیمه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، محمد باقر نوبخت از پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان خبر داد و به شبکه یک سیما گفت: این کمک ها در قالب ۵۸۰ میلیارد تومان هزینه جاری و ۱۳۰ میلیارد تومان در بخش عمرانی پرداخت می شوند.

وی افزود: هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت نیز برای آسیب دیدگان از سیل در نظر گرفته شده که سازمان برنامه و بودجه مابه التفاوت سود این تسهیلات را به بانک ها پرداخت می کند.

این مقام مسئول با اشاره به سیل شیراز گفت: مشکلات استان فارس به ۴ گروه تقسیم شده است.

نوبخت ادامه داد: بررسی علل بروز حادثه، بررسی مناطق حادثه خیز دیگر و پیشگیری از وقوع حادثه، تسریع درمان مصدومان در مراکز درمانی و جمع آوری همه خودروهای آسیب دیده به وسیله نیروی انتظامی در یک محل از اقدامات ستاد مدیریت بحران استان فارس است.

وی گفت: ۵ میلیارد تومان به استان فارس برای پرداخت نقدی به مسافرانی که از سیل آسیب دیده اند و قصد بازگشت دارند اختصاص یافت که تاکنون بیش از نیمی از این مبلغ به خسارت دیدگان پرداخت شده است.

نوبخت افزود: دولت خسارت خودروهایی که از این سیل آسیب دیده اند و مشمول بیمه نمی شوند پرداخت می‌کند و خودروهایی که بیمه هستند نیز بیمه، خسارات آنها را می دهد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها