• کد خبر: ۲۸۳۴۲
  • تعداد بازدید: ۱۷۹۴
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد؛

خصوصی سازی به خوبی اجرا نشده است/راه نجات دولت؛ واگذاری طرح های نیمه تمام است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: ممکن است در یک بخش برای خصوصی سازی زد و بند صورت گرفته باشد، اما نمی‌توان به خاطر عملکرد این بخش عنوان کرد که خصوصی‌سازی بد است.


به گزارش عصر مالی؛محمود بهمنی با اشاره به برخی انتقادات نسبت به عملکرد سازمان خصوصی سازی، گفت: اگر از تمام خصوصی‌سازی ها در کشور انتقاد شود، عملا جلوی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گرفته شده و دیگر هیچ فردی به خود اجازه نمی دهد که به سمت خصوصی سازی حرکت کرده و این الزام قانونی را اجرایی کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه  از یک سو فشار  وارد می شود که خصوصی صورت گرفته و بنگاه ها و کارخانه ها واگذار شوند و از سوی دیگر عنوان می شود که چرا خصوصی سازی صورت گرفته است که این موضوع یک دوگانگی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه اگر در خصوصی سازی بنگاه‌ها کم ارزش ارزیابی شده و با زیان‌ده کردن و یا در شرایط زیان‌ده فروخته شدند باید توسط بازرسان بررسی شود و سپس نتایج آن اعلام شود، ادامه داد: این موضوع که عنوان می شود بنگاه‌های خصوصی باید پس گرفته می شود، آیا به نفع جامعه است؟، باید این موضوع بررسی شود چراکه  خصوصی سازی شرایط خاص و پیچیده ای دارد و نمی‌توان درباره تمامی بنگاه ها به یک شیوه قضاوت کرد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برای ارزیابی یک کارخانه باید کارشناسان متعدد اعم از کارشناس ماشین آلات، فنی، ساختمان و زمین اظهارنظر کرده و سپس مجموع این نظرات مدنظر قرار گیرد، اظهار داشت: ممکن است در یک بخش زد و بند صورت گرفته باشد، اما نمی‌توان به خاطر عملکرد این بخش عنوان کرد که خصوصی‌سازی بد است، به دلیل اینکه خوب اجرایی نشده بنابراین باید راهکارها برای اجرای صحیح خصوصی سازی مورد بررسی قرار گیرد.

وی  با بیان اینکه خصوصی سازی فی نفسه و فی الذات اقدام خوبی بوده اما متاسفانه به خوبی اجرایی نشده است، افزود: رهاسازی خصوصی سازی اقدام اشتباهی بوده و  یکی از راه های نجات دولت واگذاری ۵۶۰ هزار میلیارد تومان طرح های نیمه تمام است و دولت باید این طرح ها را واگذار کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت با نصف رقم 560 هزار میلیارد تومان می تواند مابقی طرح‌ها را تکمیل کرده و بودجه را پوشش دهد، لذا اگر خصوصی‌سازی تعطیل شود، قطعا به اقتصاد  کشور آسیب وارد می شود.

منبع:خانه ملت
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

دانیل لاکاله:قضاوت درباره اینستکس زود است/ایران باید ارزش پول ملی خود را تقویت کند

اقتصاددان اسپانیایی قضاوت درباره اینستکس را زود و موفقیت آن را به همراهی کشور‌های مختلف وابسته دانست و گفت: ایران می‌تواند با استفاده از سیستم‌های مالی و تراکنش‌هایی که شامل تحریم‌ها نمی‌شود تحریم‌ها دور بزند. ایران باید مشکلات داخلی اقتصادش را حل کند.
دانیل لاکاله:قضاوت درباره اینستکس زود است/ایران باید ارزش پول ملی خود را تقویت کند
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها