• کد خبر: ۲۸۳۹۸
  • تعداد بازدید: ۱۳۲
بررسی آمارهای ورود سرمایه به بورس؛

میزان تامین مالی از طریق بورس در سال ۹۷ چه میزان بوده است؟

بالغ بر ۲۷۱هزار میلیارد ریال تامین مالی در سال گذشته از طریق بورس اوراق بهادار انجام شده است.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ ۲۷۱ هزار و ۶۷۴ میلیارد ریال تامین مالی از طریق افزایش سرمایه شرکت‌ها، عرضه اولیه سهام، انتشار اوراق بدهی و انتشار اوراق اختیار فروش تبعی در سال ۹۷ در بورس اوراق بهادار انجام شده است.

بر این اساس تامین مالی شرکت‌ها از طریق افزایش سرمایه در بورس اوراق بهادار تهران ۲۱۶ هزار و ۷۴۹میلیارد ریال بوده که این رقم ۸۰ درصد کل تامین مالی صورت گرفته در این بازار را طی سالی که گذشت شامل می‌شود.

سهم تامین مالی شرکت‌ها از طریق عرضه اولیه در بورس نیز در سال ۹۷ بالغ بر ۱۲ هزار و ۴۰۸ میلیارد ریال بوده که ۵ درصد تامین مالی صورت گرفته را در بر می‌گیرد.

همچنین تامین مالی از طریق انتشار اوراق بدهی در این مدت ۲۹ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال و تامین مالی از طریق انتشار اوراق اختیار فروش تبعی ۱۲ هزار و ۸۳۷ میلیارد ریال بوده که به ترتیب ۱۱ و ۵ درصد کل تامین مالی صورت گرفته در سال گذشته در بورس اوراق بهادار تهران را شامل می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: ۳۴۹ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تامین مالی نیز از طریق عرضه اولیه، اسناد خزانه اسلامی، پذیره‌نویسی و افزایش سرمایه شرکت‌ها در سال ۹۷ در فرابورس ایران انجام شده است که این رقم در سال  ۹۶ حدود  ۳۰۶ هزار و ۶۶۵ میلیارد ریال بوده که حکایت از افزایش ۱۴ درصدی دارد.
منبع:ایبنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها