• کد خبر: ۲۸۴۰۹
  • تعداد بازدید: ۱۲۳

آیفکس روی رقم دو هزار و ۴۰۵ واحد ایستاد

تدپیکس در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته با کاهش ۷۶ واحدی به رقم ۱۸۵ هزار و ۲۸۱ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز با افزایش ۲۸۳ واحدی عدد ۳۵ هزار و ۳۶۸ واحد را نمایش داد. امروز همچنین آیفکس با کاهش ۸ واحدی روی رقم دو هزار و ۴۰۵ واحد ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، امروز یکشنبه یازدهم فروردین ماه با معامله دو میلیارد و ۱۰۶ میلیون سهم  و اوراق مالی در ۲۱۴ هزار و ۱۱۷ نوبت داد و ستد، ارزش کل معاملات نقدی بورس تهران به بیش از ۶۶۴ میلیارد تومان رسید.

در پایان معاملات امروز نمادهای وبملت، جم و دعبید به ترتیب با ۱۴۳، ۶۵ و ۵۸ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل نمادهای فملی، پارسان و کگل به ترتیب با ۹۷، ۹۳ و ۶۴ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی در محاسبه شاخص را به نام خود ثبت کردند.

بر اساس این گزارش، خساپا، و بملت و خودرو پر بیننده ترین نمادهای بورس تهران بودند و همچنین نمادهای معاملاتی شرکت سازه‌ پویش‌ (خپویش۱)، شرکت سیمان‌فارس‌وخوزستان (سفارس۱)، شرکت سیمان‌ بهبهان‌ (سبهان۱) و شرکت محورسازان‌ایران‌خودرو (خوساز۱) در پایان معاملات امروز متوقف شدند.

امروز همچنین صنایع خودرویی، شیمیایی و سیمان به ترتیب برترین گروهای بازار بودند. سیمانی‌ها از جمله نمادهایی بودند که اکثراً با رشد قیمت مواجه شدند. نمادهایی این گروه عمدتاً بیش از چهار درصد افزایش را تجربه کنند. قیمت سهام خودرویی‌ها نیز امروز رشد کرد و نوسان متوسط قیمت این گروه کمتر از سه درصد بود. نمادهای دارویی، معدنی‌ها و فلزی‌ها عمدتاً با کاهش قیمت مواجه بودند. همچنین در گروه شیمیایی، نفت، کک و سوخت هسته‌ای بیشتر سهم‌ها با کاهش قیمت مواجه شدند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها