• کد خبر: ۲۸۴۵۰
  • تعداد بازدید: ۱۷۱
رویترز خبر داد؛

صعود سهام جهان در بالاترین سطح ۶ماهه اخیر

با خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به پیشرفت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین و داده‌های اقتصادی امیدبخش، سهام جهان به بالاترین سطح ۶ماهه خود رسید و سهام اروپا چهارمین روز متوالی رشد خود را ثبت کردند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛روز چهارشنبه با خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به پیشرفت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین و داده‌های اقتصادی امیدبخش، سهام جهان به بالاترین سطح ۶ ماهه خود رسید. سهام اروپا هم چهارمین روز متوالی رشد خود را ثبت کردند.

نشانه‌های پیشرفت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین و گزارشات اخیر از تقویت فعالیت‌های کارخانجات این دو کشور، باعث شده است حال و هوای بازارها بهتر شده و ترس سرمایه‌گذارن از رکود اقتصادی جهان، به فراموشی سپرده شود.

چند ساعت پس از آغاز به کار بازارهای اروپا، داکس آلمان ۱.۲۴ درصد جهش کرد و کاک فرانسه ۰.۵۸ درصد بالا آمد. در عین حال، شاخص بورس ایتالیا ۱.۰۷ درصد جهش کرد، در حالی که فوتسی انگلیس، با تقویت پوند و فشار به صادرکنندگان این کشور، فعلاً بدون تغییر باقی مانده است. شاخص سهام کل اروپا، استاکس ۶۰۰، توانست ۰.۶۱ درصد رشد کند.

در آسیا پس از باز شدن بازارهای چین و جهش سهام این کشور، گسترده‌ترین شاخص آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، ۰.۶۵ درصد بالا آمد و بهترین رکورد خود از اواخر آگوست تا کنون را ثبت کرد.

کامپوزیت شانگهای ۱.۲۴ درصد جهش کرد و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۱.۲۲ درصد به ارزش خود افزود.

در ژاپن، شاخص بورس نیکی ۰.۹۷ درصد رشد کرد. ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۶۸ درصد بالا آمد و کوسپی کره‌جنوبی ۱.۲۰ درصد جهش کرد.

لری کودلا، مشاور اقتصادی کاخ سفید، سه‌شنبه شب گفت که انتظار دارد آمریکا و چین، با بازگشت به مذاکرات تجاری دوجانبه در این هفته، به پیشرفت‌های بیشتری دست پیدا کنند.

در بازار ارز، پس از این که نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد برای دست‌یابی به توافق برگزیت با اتحادیه اروپا، یک بار دیگر به دنبال به تعویق انداختن ضرب‌العجل خروج از اتحادیه خواهد بود، پوند انگلیس در برابر دلار رشد کرد.

پوند توانست ۰.۴ درصد در برابر دلار رشد کرده و به نرخ برابری ۱.۳۱۹۶ برسد.

شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان ۰.۱۹ درصد افت کرد و به ۹۷.۱۷۶ واحد رسید، درحالی‌که نرخ برابری دلار با ین ژاپن ۰.۲ درصد تقویت شد و در ۱۱۱.۵۴ معامله شد.

منبع:رویترز
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها