• کد خبر: ۲۸۴۵۷
  • تعداد بازدید: ۲۵۷
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تشریح کرد؛

کانال مالی اروپا شامل چه مواردی است؟

عضو کمیسیون امنیت ملی از تاخیر و تعلل اروپا در پیگیری امور مربوط به اینستکس انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ اردشیر نوریان درباره آخرین وضعیت کانال مالی ایران و اروپا –اینستکس گفت : روند انجام امور در خصوص اینستکس بسیار کند است و این تاخیر و تعلل اروپا در این خصوص مساله ای است که باید مورد توجه و پیگیری جدی وزارت خارجه باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه این موضوع با اشاره به سفر مدیر اینستکس در روزهای پایانی سال ۹۷ به ایران تاکید کرد: این سفر یک گام تا اندازه ای عملی اما ابتدایی بود و اروپا باید با جدیت بیشتری در این راستا اقدام کند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس تصریح کرد: اتحادیه اروپا تاکنون گام های عملی کافی را در خصوص ساز و کار مالی خود برنداشته است و حتی همین سفر نیز  بایستی خیلی زودتر از اینها می افتاد ولیکن با تاخیر انجام شد.

نوریان درباره محدود تحت پوشش اینستکس نیز گفت: اکنون محدوده اینستکس شامل اقلام کشاورزی، مواد غذایی، دارویی و تجهیزات پزشکی است که توسعه این محدوده قاعدتا به مذاکره نیاز دارد .

وی خاطر نشان کرد : بنده معتقدم باید موضوع کانال مالی ایران و اروپا با جدیت پیگیری شود اما باید در این حوزه جایگزین‌های احتمالی  را مدنظر قرار دهیم تا دچار غافلگیری نشویم.

منبع:خانه ملت
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها