• کد خبر: ۲۸۵۰۹
  • تعداد بازدید: ۹۷۱

فاز اصلاحی بازار سرمایه، یک فرصت خرید محسوب می‌شود

یک تحلیلگر بازار سرمایه گفت: زمانی که بازار سرمایه وارد فاز اصلاحی می شود طولانی مدت نیست و در واقع یک فرصت خرید محسوب می‌شود و مجددا گروه فلزات اساسی، پالایشی‌ها، پتروشیمی‌ها، خورویی، مسکنی و سیمانی همگی یک رشد خوب را تجربه خواهند کرد.
به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از ایلنا، یوسف اصلانی در تشریح تحولات بازار سرمایه در روزهای کاری ایام نوروز گفت: در پنجم فروردین ماه که فعالیت بورس آغاز شد، معامله سهام خودرویی‌ وضعیت خوبی داشت. همچنین سهام شرکت‌های سیمانی و ساختمانی نیز وضعیت مناسبی داشتند. در واقع بازار با مثبت شدن این شرکت‌ها آغاز شد. سهام شرکت‌های پتروشیمی و پالایشی و معدنی در حال در جا زدن بودند که این شرکت‌ها هم با ارائه گزارش‌های ماهانه خوبی که بر روی کدال فرستادند توانستند در روزهای کاری بعدی رشد مناسبی داشته باشند و نوبت صف خرید این شرکت‌ها شد.

اصلانی ادامه داد: پیش‌بینی از روزهای آینده بازار این است که همچنان وضعیت گروه سیمانی و ساختمانی مناسب باشند. البته این احتمال وجود دارد که پس از این رشدهایی که اتفاق افتاده؛ در روزهای آینده بازار وارد فاز اصلاحی بشود. زیرا در روزهای پیش رو عرضه کننده‌های اصلی که حقوقی‌ها هستند با پایان ایام نوروز به صورت جدی‌تر فعالیت خواهند کرد، به همین دلیل در بازار عرضه‌ها بیشتر خواهد شد، در نتیجه بازار وارد فاز اصلاحی خواهد شد. البته این فاز اصلاحی طولانی مدت نیست و در واقع یک فرصت خرید محسوب می‌شود و مجددا گروه فلزات اساسی، پالایشی‌ها، پتروشیمی‌ها، خورویی، مسکنی و سیمانی همگی یک رشد خوب را تجربه خواهند کرد

این تحلیلگر بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که تحریم‌ها بر وضعیت شرکت‌های صادرات‌محور چه تاثیری داشته؟ ، گفت: فعلا که گزارش عملکرد شرکت‌های صادراتی خوب بوده است.

وی در تشریح علت این رشد گفت: گزارش عملکرد شرکت‌ها مناسب بوده، همچنین قیمت‌های جهانی خیلی خوب بوده، مثلا قیمت جهانی معاملات سنگ آهن و نفت رشد قابل توجهی داشته است.  قیمت جهانی فلزات اساسی مس مس و روی ، رشد داشته‌اند. مهم‌تر از همه این موارد، این که بازارهای جهانی دارند به استقبال توافق چین و آمریکا می‌روند. یعنی یک دید مثبت نسبت به توافق چین و آمریکا وجود دارد. در این صورت وضعیت کامودیتی‌های معدنی و فلزی، خوب خواهد بود.

اصلانی اظهار داشت: مجموع این موارد موجب شده که نگاه مثبتی به بورس ایران شکل بگیرد، یعنی پیش‌بینی‌ها این است که احتمالا شاخص تا عدد ۱۸۰ هزار پایین بیاید و یک اصلاح را تجربه کند، پس از آن  یک حرکت مثبت تا محدوده ۲۲۰ هزار را شاهد باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه یکی دیگر از دلایل رشد بازار را نزدیکی به فصل مجامع عمومی شرکت‌ها دانست و افزود: به تدریج داریم به فصل گزارش‌های سالانه و برگزاری مجامع نزدیک می‌شویم. بسیاری از بازیگران می‌خواهند در مجمع عمومی شرکت‌ها حاضر باشند و از سودهای تقسیمی شرکت‌ها استفاده کنند. پیشنهاد من به افراد حقیقی این است که به فکر مجمع عمومی باشند و تا برج چهار به سهامداری ادامه بدهند.


نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

دانیل لاکاله:قضاوت درباره اینستکس زود است/ایران باید ارزش پول ملی خود را تقویت کند

اقتصاددان اسپانیایی قضاوت درباره اینستکس را زود و موفقیت آن را به همراهی کشور‌های مختلف وابسته دانست و گفت: ایران می‌تواند با استفاده از سیستم‌های مالی و تراکنش‌هایی که شامل تحریم‌ها نمی‌شود تحریم‌ها دور بزند. ایران باید مشکلات داخلی اقتصادش را حل کند.
دانیل لاکاله:قضاوت درباره اینستکس زود است/ایران باید ارزش پول ملی خود را تقویت کند
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها