• کد خبر: ۲۸۵۱۶
  • تعداد بازدید: ۱۳۹
در اولین روز کاری عادی بورس؛

شاخص کل وارد کانال ۱۸۶ هزار واحد شد

جذابیت قیمت ها و امید به تداوم رشد شاخص به گونه ای بود که امروز شاخص کل وارد کانال ۱۸۶ هزار واحد شد و این رقم بالاترین حد شاخص از ابتدای آبان ۹۷ تا کنون به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، نزدیکی به زمان برگزاری مجامع و انتظار برای تقسیم سود حداکثری یکی از دلایلی است که سرمایه گذاران را به خرید سهام ترغیب کرده است. انتظارات تورمی هم موجب شده تا شرکت های تولیدی داخلی مورد توجه سرمایه گذاران قرار بگیرد.

در عین حال، خودرویی‌ها از جمله‌ نمادهایی بودند که از ابتدای سال جاری توجه ویژه معامله‌گران سهام را به خود جلب کرده اند. امروز هم این گروه بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند. به طوری که ۴۹۸ میلیون و ۵۱۷ هزار سهم این گروه به ارزش ۸۱۰ میلیارد و ۶۴۳ میلیون ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شد.

در کنار آن، رشد قیمت نفت و رشد سطوح قیمتی نمادهای پالایشگاهی در کنار تداوم حرکت مثبت گروه های کوچکتر بازار، روزهای خوبی را برای شرکت های فعال در این حوزه رقم زده است. به طوری که شرکت های پتروشیمی امروز مورد توجه ویژه بازار بودند. هرچند که بیشتر نمادها در این گروه معاملاتی نوسانی داشتند، اما در نهایت، گروه شیمیایی دومین گروه از نظر ارزش معاملات بود. تعداد ۱۴۴ میلیون سهم این گروه به ارزش ۷۹۰ میلیارد و ۳۶۶ میلیون ریال در بورس دادو ستد شد.

در پایان معاملات امروز بورس اوراق بهادار، شاخص کل با بیشترین تاثیر از رشد نمادهای  اخابر، شپنا، همراه، کچاد، شتران با رشد حدود ۱۲۵۴ واحدی مواجه شد و به ۱۸۶ هزار و ۵۳۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن هم با رشدی ۴۶۱ واحدی به ۲۵ هزار و ۱۴۸ واحد رسید. شاخص های بازار اول و دوم هم روندی صعودی در پیش گرفتند. شاخص بازار اول رشدی ۹۴۲ واحدی و شاخص بازار دوم ۲۴۱۲ واحد رشد را در پرونده کاری خود ثبت کردند.

در میان شرکت ها هم بانک ملت، امروز بیشترین ارزش معاملات را داشت. بیش از ۸۱ میلیون سهم این شرکت به ارزش ۲۵۶ میلیارد ریال در بورس دادوستد شد. پس از آن، ایران خودرو با معاملات ۲۱۷ میلیارد ریالی قرار گرفت. از نظر حجم هم شرکت های پارس خودرو و سرمایه گذاری مسکن صدرنشین بودند.

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها